Українські випускники інтернатів об’єднуються з європейськими однолітками заради змін

З 18 по 24 жовтня 2012 р. в м. Софія (Болгарія) проходив міжнародний тренінг для молоді, що має досвід перебування під опікою. Учасники «Впевненого старту» представляли Україну. 

26 жовтня 2012

Разом із своїми ровесниками з Великобританії, Нідерландів, Фінляндії, Болгарії, Мальти, Молдови, Росії, Кенії та інших країн вони ділилися досвідом щодо відстоювання і захисту своїх прав та інтересів, розповідали про життя у прийомних сім’ях та державних закладах опіки, проблеми після виходу з-під опіки, а також програми навчання, що дозволяють їм успішно інтегруватися у суспільство. 

 

Учасники заходу опанували навички проводення тренінгів, презентацій та навчилися, як краще мотивувати своїх однолітків до активної життєвої позиції, заохочувати їх до створення об’єднань. «Молоді люди, які були, або продовжують перебувати під опікою, мають шанс стати втіленням тих змін, які вони хочуть бачити у світі. Вони - дієві захисники не тільки себе, а і своїх ровесників. Спільно вони можуть досягти неймовірної кількості зрушень!» - говорить  Джін Енн Кеннеді, представник європейської молодіжної платформи Power4Youth, яка разом із Міжнародною організацією з розвитку прийомної опіки (IFCO) та благодійною організацією «Для наших дітей» (Болгарія) за підтримки програми  ЄС «Молодь в дії» виступили організаторами тренінгу для молоді, позбавленої батьківського піклування.  

 

Крім того, кожна національна команда підготувала план дій, як застосовувати отримані вміння для підтримки дітей та молоді, позбавлених батьківського піклування, в себе на батьківщині. «Я хочу всі знання, які отримала на тренінгу, застосувати у моїй країні для підтримки молодих людей, які вийшли з-під опіки, і допомагати їм легше адаптуватися у цьому житті,» - ділиться своїми враженнями Аня, одна з найактивніших учасниць проекту "Впевнений старт". "Вже повернувшись до рідного міста, я відвідувала вихованців місцевого реабілітаційного центру та проводила з ними цікаві заняття," - додає її ровесниця Наталя.

 

На завершення заходу молодь долучилася до створення Глобальної мережі молоді під опікою – createXchange. Її засновники та учасники – молоді люди, позбавлені батьківського піклування. Завдання мережі – об'єднувати, інформувати та втілювати зміни, що стосуються молоді, яка перебуває або вийшла з-під опіки. 

Фотографії з тренінгу: 


Детальніші враження від поїздки:


 

Довідково:

Програма соціальної інтеграції молоді, позбавленої батьківського піклування «Впевнений старт» (2010-2013), виконується «Партнерством «Кожній дитині» спільно із Швейцарський бюро Міжнародної соціальної служби і націлена розробити та впровадити модель соціальної інтеграції молоді, позбавленої батьківського піклування, в період переходу до самостійного життя.

Теги:  "Впевнений старт" випускники інтернатів молодь позбавлена батьківського піклування

Статтi на тему
Більше за темою
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ