Як мандрувати дитинством за допомогою книги

Цьому вчилися маленькі львів'яни та їхні батьки на майстер-класі від Партнерства «Кожній дитині». Захід відбувся 18 травня 2013 року в рамках Міжнародного дитячого фестивалю, який усьоме проводив «Форум видавців»

24 травня 2013

Майстер-клас «Подорож у дитинство: практикум сімейного дозвілля» проходив на Дитячому фестивалі, який із 17 по 19 травня 2013 року всьоме проводив «Форум видавців» у Львові. Програма  майстер класу складалася з ігор, розваг та ідей, описаних в книзі «Зростаємо разом: практикум сімейного дозвілля»Авторка книги  – Олена Немежанська, заслужений працівник освіти України, голова журі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу ігрових програм «Адреса дитинства – Гра».

 

Протягом двох годин майстер-класу близько 50 дошкільнят та дітей молодшого шкільного віку, а  також їхніх батьків, бабусь і дідусів вчилися грати і відпочивати разом. Умовно подорожуючи розділами книги, юні та дорослі учасники майстер-класу бавилися, фантазували й запасалися ідеями, як  гратися тим, «що є під рукою та будь-де»: в поході, на дачі, в гостях.

 

Команди для конкурсів були змішані – у «складні хвилини» дорослі залюбки приходили на допомогу

дітям: навчали з паперу складати шапку для мандрівок, ставити намети, вгадувати звуки природи, грати у рольові ігри, ловити рибу, виготовлену зі звичайних прищіпок. Наприкінці заходу усіх учасників об’єднала весела гра-полька.

 

За словами Лариси Стриги, менеджера проектів Партнерства «Кожній дитині», тренера, співавторки  багатьох методичних посібників із соціальної роботи, «Дитячий фестиваль є хорошою платформою для зустрічей та роботи з дітьми і їх батьками, де у природній ненав’язливій формі можна показати, як створювати ігрові ситуації, що так необхідні для повноцінного розвитку дитини, особливо на ранніх вікових етапах».

Анна Балан, співавторка майстер-класу «Подорож у дитинство», асистент проектів Партнерства «Кожній дитині», досвідчений тренер та психолог додає:

На фестивалі ми хотіли показати львів’янам наскільки важливою – ба навіть незамінною є гра в процесі виховання дитини, зміцненні й формуванні гармонійних батьківсько-дитячих стосунків, почутті родинності, а також в побудові сімейних і соціальних зв’язків.

***

Створення книги «Зростаємо разом: практикум сімейного дозвілля» відбулося в процесі реалізації Партнерством соціального проекту «Зростаємо разом», спрямованого на підвищення батьківського потенціалу, покращення задоволення потреб дітей та їхнього розвитку у ранньому віці. Проект «Зростаємо разом» реалізовувася Партнерством "Кожній дитині" протягом 2011-2012 рр. у мм. Біла Церква та Полтава за фінансової підтримки Всесвітнього дитячого фонду (World Childhood Foundation), Швеція.

Теги:  батьки й діти "Зростаємо разом" публікації майстер-клас

Статтi на тему
Більше за темою
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ