"Море задоволення, весело й цікаво, давайте залишатися ще!"

Ці слова були особливо популярними серед учасників лісового табору "Впевнений старт: до успіху разом", який проходив 25-26 травня 2013 року поблизу Києва в рамках програми соціальної інтеграції молоді, позбавленої батьківського піклування. 

07 червня 2013

25-26 травня 2013 року Партнерство «Кожній дитині» проводило літній табір для молоді, позбавленої батьківського піклування. Захід став логічним завершенням серії зустрічей молодіжного клубу «Як стати успішним», в якому більшість учасників брали участь протягом навчального року в рамках проекту «Впевнений старт».

Всього до табору приїхало 40 дітей та молодих людей з 4 територій Київської області, які беруть участь у проекті «Програма соціальної інтеграції молоді, позбавленої батьківського піклування «Впевнений старт». Разом із ними приїхали спеціалісти інтернатних закладів та фахівці з соціальної роботи центрів соціальних служб для сім’ї. Місце для табору було обрано в мальовничому лісі поблизу Київського моря, поруч із с. Лютіж Вишгородського району.


Проведення заходу мало на меті:
1. Виявлення загального рівня готовності учасників до самостійного життя та, що більш важливо,

2. Створення нових можливостей для розвитку самостійності та життєвих навичок учасників.

Участь молоді й волонтерів із різних пілотних територій допомогла їм зав’язати нові знайомства та розширити мережу соціальних контактів.


Так, у програмі заходу були передбачені найрізноманітніші завдання та випробування для розвитку комунікативних навичок та навичок адаптації в нових умовах, роботи в команді, планування та досягнення цілей, самообслуговування та приготування їжі.

Протягом двох днів учасники освоювали туристичне життя, рухаючись від станції до станції, команди долали спортивні перешкоди. Чи не вперше молодь дізналася, як то  за хвилини «збудувати» домівку посеред лісу, як переходити уявні річки та каньйони за допомогою мотузок, переправлятися через «річку» з повним туристичним спорядженням або самостійно готувати вечерю на багатті. Юнаки й дівчата вчилися орієнтуватися по компасу на місцевості, надавати першу медичну допомогу та опановувати греблю на катамарані. Команди виконували завдання та індивідуальними й спільними зусиллями ставали згуртованішими, дружнішими. Один підтримував іншого, простягав руку допомоги, перемагав для команди та долав себе...


Мені сподобалося, що ми долали різні труднощі, і при цьому були однією командою. (Олександр, смт Іванків)

В таборі було весело: ми долали перешкоди в лісі, готували їжу. Особливо сподобалося, коли ми ввечері зібралися біля палаток та говорили про все, що нам було цікаво. (Юрій, м. Біла Церква)

В ході лісового табору учасники  відповідали на питання, грали, розмірковували, фантазували, дізнавалися нове і переосмислювали вже давно відоме.  Наприклад, чи є у житті щось дорожче за гроші? Щирі, невимушені відповіді молоді змусили задуматися усіх. Бо виявилося, що найдорожчі, та, мабуть, найбажаніші за все – сім’я, мама, друзі, а ще здоров’я, любов, щастя, свобода і… щирі посмішки оточуючих. Наостанок організатори запросили молодь зробити командний колаж, зобразивши особисті мрії та плани. Цей місточок між теперішнім та майбутнім надихнув учасників задуматися про своє майбутнє та налаштуватися до завтрашнього життя. На згадку кожний отримав диплом, спільну фотографію, подарунки та палке бажання зустрітися в таборі знову.


Мені сподобалося в таборі, тому що це рухливий відпочинок, багато друзів з’явилося, і маю хороший настрій. (Сергій, смт. Іванків)

Висловлюємо щиру подяку всім, хто долучився й допоміг у проведенні лісового табору! Нашим волонтерам і фотографам -  за подарований час, нові знання і прекрасні фотознімки. Юридичній компанії Clifford Chance та приватним благодійникам за фінансову допомогу. Всім небайдужим громадянам, які підтримали табір фінансово через пожертви онлайн на порталах GlobalGiving і Українська біржа благодійностіКиївському заводу безалкогольних напоїв “Росинка”, Управлінню молоді та спорту Київської обласної державної адміністрації, Палацу дитячої та юнацької творчості Солом’янського району м. Києва, туристичному клубу “Время не ждёт” та Ярославі Музиченко, журналістці газети "Україна Молода" за інформаційну підтримку заходу. 


Запрошуємо ознайомитися з детальним звітом про подію та використання зібраних коштів за цим  посиланням або завантажити звіт окремим файлом:

 Завантажити (9 Mb) >>


А тих молодих людей, які цього літа розпочинають самостійне життя, восени ми запрошуємо на зустріч випускників клубу "Як стати успішним".


До зустрічі у новому навчальному році!

Теги:  "Впевнений старт" випускники інтернатів молодь позбавлена батьківського піклування

Статтi на тему
Більше за темою
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ