Новий рік для «Впевненого старту» розпочато

Для вихованців проекту «Впевнений старт» новий рік починається восени, коли щовересня проходить їх перша, символічна зустріч-знайомство. Адже відомо: як новий рік розпочнеш, так його і проведеш. 

29 вересеня 2013

Цього року для 25 учасників проекту соціальної інтеграції молоді, позбавленої батьківського піклування, «Впевнений старт» новий рік розпочався 28 вересня 2013 року. Діти та молодь із чотирьох пілотних територій (м. Біла Церква, Вишгородський, Іванківський і Таращанський райони) зібрались на першу у цьому навчальному році зустріч-знайомство.

Початок заходу відбувся у креативному просторі «Часопис», де у затишній толковій залі учасники отримали можливість поспілкуватися один із одним, дізнатися про уподобання й інтереси нових товаришів. Вітання та ігри пройшли у дружній і творчій атмосфері: молодь розповідала про себе, у командах вони малювали своїх героїв та будували кораблі своїх мрій.

 

Після цього учасники зустрічі відвідали кафе, де на отримані від організаторів гроші, вони самостійно обрали та замовили собі обід. Навчання таким, здавалося б, простим навичкам, як розпорядження власним кишеньковим бюджетом, уміння поводитися у громадських місцях, дотримуватися правил етикету за столом,  є невід’ємною складовою програми соціальної інтеграції молоді, позбавленої батьківського піклування. 

 

Далі молодь дружньо перемістилася у розважальний центр «ДрімТаун», де завдяки подарованій адміністрацією центру можливості, підлітки залюбки покаталися на ковзанах та пограли в боулінг. Протягом усього дня молоді люди охоче спілкувалися між собою, вчилися взаємодіяти в команді, підтримувати один одного, бути активними, робити вибір і нести за нього відповідальність. У цілому, захід допоміг згуртувати молодь, мотивувати її до активної життєвої позиції, розширити мережу соціальних контактів та покращити комунікативні навички молодих людей.

 

Зустріч-знайомство за час реалізації проекту ми проводимо вже в друге. Такі зустрічі допомагають молоді з різних територій краще зрозуміти, що вони стали частиною процесу, який допоможе їм розвинути певні навички та здібності, потрібні для майбутнього. Для молоді це ще й нагода цікаво та з користю провести час, а це в стінах інтернатів трапляється не так вже й часто. Я переконаний, що це розуміння сприятиме,  в свою чергу, налагодженню плідних стосунків молодих людей - учасників проекту - з фахівцями з соціальної роботи, які будуть супроводжувати їх у перехідний період після випуску із закладів державної опіки, - говорить Ігор Носач, менеджер проекту.

Висловлюємо щиру подяку юридичній компанії Clifford Chance за фінансову підтримку зустрічі. Ніщо так не говорить про успішний початок нового року для "Впевненого старту", як  діти й молодь, сповнені позитивними емоціями й бажанням побачитися ще...


Запрошуємо ознайомитися з фотозвітом зустрічі на нашій сторінці у Flickr. Дякуємо Тетяні Бокші, волонтерці Партнерства "Кожній дитині" за подарований час і чудові фотознімки.


Детальніше про проект:

Проект «Впевнений старт: програма соціальної інтеграції молоді, позбавленої батьківського піклування» спрямований на створення системи підготовки та супроводу молоді, позбавленої батьківського піклування, в період переходу до самостійного життя. Проект впроваджується Партнерством «Кожній дитині» спільно із Швейцарським Бюро Міжнародної соціальної служби за фінансової підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва та Уряду кантону Женеви, Швейцарія.


Проект охоплює послугами близько 200 молодих людей, позбавлених батьківського піклування, в тому числі вихованців та випускників інтернатних закладів; вихованців прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, молоді, яка перебуває під опікою родичів або вже розпочала самостійне життя після виходу з-під державної опіки.

З 2010 по 2013 роки:

  • Відбулося більше 100 зустрічей молодіжного клубу «Як стати успішними», а також проведено 2 щорічних літніх табори.
  • Учасники проекту представили свої інтереси на 3 міжнародних конференціях, що проходили в Україні, Болгарії та Японії. Безпрецедентним для України стало залучення учасників проекту до круглих столів, семінарів і обговорень за технологією "відкритий простір". 
  • Щороку проводиться біля 15 тренінгів, семінарів та супервізійних зустрічей для підвищення професійної кваліфікації спеціалістів, які опікуються молоддю з цільової групи. 
  • Залучено 30 наставників для молодих людей.
  • Підтримано 6 випадків молодих людей, які мали труднощі з житлом.
  • Тривають ремонтні роботи соціальної квартири для 8 молодих людей в с. Нові Петрівці Вишгородського району, Київської області. 
Теги:  "Впевнений старт" випускники інтернатів молодь позбавлена батьківського піклування клуби соціальна інтеграція

Статтi на тему
Більше за темою
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ