Народний депутат Микола Жук ознайомився з результатами запровадження сімейного патронату

4 листопада 2013 року голова підкомітету з питань молодіжної політики, сім’ї та дитинства Комітету ВР України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Микола Жук здійснив робочу поїздку до Білої Церкви з метою ознайомлення з результатами запровадження послуг сімейного патронату в місті.  

07 листопада 2013

Візит розпочався із зустрічі з заступником міського голови Білої Церкви Миколою  Антонюком та керівниками соціальних служб міста, в ході якої вони розповіли про досвід створення послуг сімейного патронату, а також про включення сім’ї патронатного вихователя у систему захисту прав дитини та надання послуг вразливим сім’ям із дітьми. Учасники зустрічі обговорили організаційно-правові та фінансові інструменти запровадження цієї інноваційної послуги та актуальність нормативно-правового регулювання на національному рівні.

Зокрема, Микола Жук, відзначив:

Ця послуга є сьогодні життєвонеобхідною для подальшого розвитку системи забезпечення прав дитини. Сімейний патронат – це той шлях, який попереджає потрапляння дитини в інтернат, соціальне сирітство.

Микола Антонюк, у свою чергу, розказав про передумови запровадження сімейного патронату:

Ми запровадили цю послугу у місті спочатку за підтримки міжнародної організації  - Партнерста “Кожній дитині”, але зараз фінансуємо її з місцевого бюджету. Кілька років існування послуги дозволили нам знайти незаперечні аргументи того, що який би хороший не був інтернат і люди, які там працюють, вони не можуть надати таке піклування і ту любов, як у сім’ї. 

Народний депутат також завітав до сім’ї патронатних вихователів – Тетяни й Тараса Гурських, які з жовтня 2011 року надали допомогу 8 дітям, позбавленим батьківського піклування. Гурські розповіли про своїх вихованців, про роботу з біологічними батьками і про труднощі, які виникають. Пані Тетяна звернула увагу на те, що більшість дітей, якими вони опікувалися, були з сімей колишніх вихованців інтернатних закладів, а тому в більшості випадків відновити батьківські функції та потенціал  важко. Але результати роботи надзвичайно радують і мотивують: усі діти знайшли собі любячі сім’ї. Зараз на вихованні у подружжі Гурських 6-місячний хлопчик – він також чекає на успішне вирішення питання подальшого влаштування.

У своєму коментарі телеканалу СТБ Микола Жук зазначив, що профільний комітет Верховної Ради підготував проект Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми”, який дозволить врегулювати усі питання щодо запровадження послуг сімейного патронату в Україні та поширити досвід Київської області. 

Особисто я переконаний, що запровадження послуг сімейного патронату є зараз надзвичайно актуальним завданням. Протягом останніх років ми багато зробили для того, щоб діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, влаштовувалися у сімейні форми виховання. Сімейний патронат – це можливість попередити сирітство та вберегти дітей від травмування в інтернаті чи притулку. Жоден заклад не може надати дитині такого піклування, як у це можна зробити у сім’ї.

Розроблений законопроект передбачає внесення змін до 9 діючих законів України, включаючи зміни до Сімейного кодексу, Закону України “Про охорону дитинства”, Закону України “Про соціальні послуги” та інших, які уточнять та розширять застосування існуючих законодавчих норм. Після прийняття законопроекту передбачається спільна робота профільного Міністерства та  благодійної організації “Партнерство “Кожній дитині” над розробкою Положення, інших нормативно-правових актів. 

***

Для довідки:

Запровадження сімейного патронату в Україні було розпочато Партнерством «Кожній дитині» у 2009 році в рамках соціального експерименту. Тоді спільно з органами місцевого самоврядування в м. Бровари Київської області було створено першу в Україні патронатну сім’ю, метою функціонування якої було негайне забезпечення права дитини, що опинилась у складних життєвих обставинах, на сімейне виховання на час подолання кризи або її підготовки до постійного влаштування в інші сімейні форми. У 2010 році до експерименту долучилось м. Біла Церква, а з 6 листопада 2012 р. розпорядженням Голови Київської міської державної адміністрації було розпочато надання послуг сімейного патронату в м. Києві. 

 

У 2013 році проект “Сімейний патронат: запровадження кращих практик альтернативного догляду дітей, які тимчасово залишилися без батьківського піклування” реалізовується Партнерством “Кожній дитині” в трьох пілотних територіях: м. Києві, м. Бровари та м. Біла Церква Київської області у співпраці зі Службами у справах дітей Київської міської та Київської обласної державних адміністрацій за підтримки Всесвітнього дитячого фонду (Швеція) та  Міністерства соціальної політики України. Станом на жовтень 2013 року в Україні функціонує 5 патронатних сімей (з них 4 було започатковано за ініціативи "Кожній дитині"). Завдяки їхній роботі протягом останніх трьох років із 36 дітей, що знаходились під патронатом, жодна не потрапила до інтернатного закладу. 


Джерело:  Прес-служба народного депутата України Миколи Жука
Теги:  сімейний патронат законодавство права дитини інтереси дітей

Статтi на тему
Більше за темою
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ