"Як стати успішним" освоїли тренери для роботи з уразливою молоддю в Україні

24 листопада 2013 р. завершилося п’ятиденне навчання тренерів у рамках першого етапу підготовки молодіжних тренерів для проекту "Впевнений старт". 29 учасників програми із 13 регіонів України ознайомилися з інноваційними підходами підтримки дітей і молоді, позбавлених батьківського піклування. 

26 листопада 2013

На навчання, яке проходило з 20 по 24 листопада 2013 року у Києві, за результатами конкурсу було відібрано 29 щасливчиків зі 112 бажаючих. П’ятиденний захід став першою частиною двохетапної навчальної програми. Основне завдання тренінгу полягало у підвищенні професійної компетентності тренерів, а також їх підготовці до проведення занять за програмою «Як стати успішним». Тренінгова програма підвищення соціальної компетенції молодих людей була розроблена у межах проекту «Впевнений старт» та спрямована на розвиток життєвих навичок вразливих дітей і молоді, а також розширення мережі їх соціальних контактів.

За словами Ігоря Носача, менеджера проекту «Впевнений старт»:

Завдяки  «Впевненому старту» нами напрацьований чотирирічний досвід проведення молодіжних клубів за програмою «Як стати успішним». Клуби створені на базі центрів соціальних служб та працюють для молоді, яка готується до виходу з-під альтернативної опіки. За цей час у роботі клубів взяло участь близько 200 молодих людей із 4 пілотних територій Київської області.  Наш досвід говорить: питання соціальної інтеграції для цієї категорії молоді – надзвичайно важливе та по-особливому вартісне, зважаючи на їх соціальну історію та характерну для віку 15-18 років вразливість. До цього ще треба додати житлові проблеми дітей, обмежені професійно-освітні можливості...

В ході І етапу навчання учасникам тренінгу була запропонована комплексна інноваційна програма, що базується на принципах участі молодої людини, її мотивації та можливості до відновлення. Програма спонукає молоду людину не лише до ефективної комунікації, змістовного проведення дозвілля, але й вчить ставити перед собою цілі та завдання, визначати пріоритети у житті, брати відповідальність за свої дії, розвиває базові життєві навички. Молодіжні тренери, серед яких були соціальні працівники, психологи та педагоги, познайомилися з принципами роботі молодіжних клубів, особливостями й підходами у роботі з молодими людьми, що виходять з-під опіки.


Учасники отримали п’ять тренінгових модулів («Я», «Я, ми, вони», «Я і кохана людина», «Я і професія» та «Я - господар свого життя»), кожен із яких складається з 5-6 тренінгових занять. Протягом п’яти днів навчання тренери відпрацьовували навчики, потрібні для проведення практичних занять: кожен з них спробував себе як у ролі тренера за будь-яким із модулів, так і в ролі молодої людини під час проведення інтерактивних вправ. Саме навчання проводилося досвідченими тренерами, авторами молодіжної програми та практиками, які були безпосередньо залучені до організації молодіжних клубів та роботи з цією категорією молоді, тому отримані навички та знання мали під собою неабияку практичну основу.

Ольга Павлик, координатор тренінгових програм Партнерства «Кожній дитині» говорить:

За п’ять днів встигла сформуватися нова команда зацікавлених, ініціативних та креативних професіоналів. Усі вони одноголосно говорили, що теми модулів є дуже цікавими, актуальними та необхідними на даному етапі життя молодої людини. Також учасниками були розроблені найближчі плани своїх дій (на 3 дні, на 3 тижні та на 3 місяці), про які ми обов’язково згадаємо на наступному ІІ етапі підготовки, у лютому 2014 року. Враховуючи зворотній зв’язок, отриманий від  учасників, можна впевнено сказати, що мета досягнута. 

Більше із відгуків учасників навчання:


На тренінгу я отримала натхнення, нові ідеї та гарний настрій. Мене вдалося мотивувати до створення молодіжного клубу. Взяла для себе принцип 3-х «Н», зроблю його стилем свого життя. Кожне заняття відчувала міні-інсайти і окреслила для себе список «Що треба зробити, прочитати...

Сильные тренеры и организация, учитывая большое количество людей и специалистов, которые с опытом и знанием. Тренинг был проведён очень сильно, дал знания и умения, а также навыки. И главное, что дал - практики!»

Наступний, практичний етап підготовки передбачає самостійне проведення учасниками тренінгу 3-4 занять за програмою «Як стати успішним» для однієї групи дітей та молоді, позбавленої батьківського піклування, супервізійну зустріч для обміну досвідом, отримання дистанційних консультацій від експертів навчальної програми, супервізійну та підсумкову зустрічі. Завершення підготовки тренерів заплановано на березень 2014 року. 


***

Детальніше про молодіжні клуби

Діяльність клубів спрямована на допомогу в розвитку життєвих навичок та соціальної інтеграції молоді з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Як свідчить практика, своєю успішною інтеграцією в самостійне життя молоді люди завдячують саме дорослим і тому, що на своєму життєвому шляху вони зустріли людину, яка переймалася їхніми проблемами та змогла приймати їх безоціночно такими, як вони є. Під час щотижневих зустрічей юнаки та дівчата отримують корисну для себе інформацію та опановують практичні навички (планування власного та сімейного бюджету, пошук роботи, ведення домашнього господарства та багато іншого). Форма роботи клубу визначається метою конкретної зустрічі – тренінг, майстер-клас, пікнік,виїзна екскурсія, культурні походи, тематичні вечірки та ін. Участь у зустрічах молодіжного клубу надає можливості для розвитку та підтримку у пошуках власної формули успіху. Інноваційні компоненти соціального супроводу випускників інтернатних закладів ілюструє розроблена візуалізація

Теги:  "Впевнений старт" випускники інтернатів молодь позбавлена батьківського піклування клуби соціальна інтеграція тренінги навчання

Статтi на тему
Більше за темою
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ