На схід - за досвідом

З 11 по 13 лютого 2014 року пройшли візити співробітників Партнерства «Кожній дитині» спільно з представниками місцевої влади Вишгородського району Київської області у соціальні квартири для вразливих категорій населення у містах Києві та Донецьку з метою ознайомлення з їх діяльністю.  

17 лютого 2014

Вже незабаром подібна соціальна квартира відкриє двері для молоді, позбавленої батьківського піклування, у с. Нові Петрівці Вишгородського району Київській області. Така форма соціального житла забезпечить більш сприятливі умови для соціальної інтеграції вразливої молоді, ніж традиційні соціальні гуртожитки. 

Так, 11 лютого 2013 року учасники візиту: менеджер проекту Партнерства "Впевнений старт" Ігор Носач,  директорка соціальної квартири для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа Катерина Дикун, соціальна працівниця квартири Олена Бугаєнко, а також директорка Вишгородського районного центру соціальних служб, для сім'ї, дітей та молоді Ірина Черниш відвідали соціальну квартиру для вагітних жінок та молодих мам у м. Києві, створену Українською фундацією громадського здоров’я у співпраці з Представництвом міжнародної організації «Право на здоров’я» в Україні та Київським міським центром соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді. 13 лютого делегація з Київщини відвідала соціальну квартиру для неповнолітніх в м. Донецьк, створену за підтримки БФ «Розвиток України» та Представництва «Право на здоров'я» в Україні.


Учасники візиту ознайомилися з передумовами створення квартир, моделями їх діяльності, документацією, поспілкувалися зі спеціалістами, які працюють з «жителями» квартири. В свою чергу спеціалісти надали рекомендації з досвіду роботи щодо того як мотивувати та заохочувати жителів до відповідальності, активності; що необхідно врахувати при "запуску" квартири, на що звернути особливу увагу. 


За словами Ігоря Носача, менеджера проекту соціальної  інтеграції молоді, позбавленої батьківського піклування "Впевнений старт" Партнерства "Кожній дитині":


Дехто нам закидає, мовляв, як можна залишати молодь самих у квартирі, вони ж там можуть будь-що без нагляду дорослих влаштувати. Проте я преконаний: якщо до цього підходити з розумом та відповідальністю, самостійне проживання піде молодій людині тільки на користь. І наші візити у подібні соціальні квартири для юнаків і дівчат це безперечно довели.

Для допомоги молодій людині у конкретній ситуації соціальний працівник квартири залучатиме представників органів влади, комунальних закладів, приватних організацій і підприємств. Кожні два тижні сторони зустрічатимуться для обговорення прогресу у досягненні цілей, а кожні 3 місяці буде відбуватися повний перегляд стану прогресу й за потреби – його корекція. Таким чином, молодь буде мотивована до все більшої самостійності у діях, прийнятті рішень, вирішенні конфліктних ситуацій, організації побуту. Дізнатися більше про роботу мабутньої квартири у Нових Петрівцях ви можете за цим посиланням

У свою чергу, щиро дякуємо колегам із Представництва міжнародної організації «Право на здоров’я»  в Україні та програми «Сохраним ребенку семью» Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» за теплий прийом та надану можливість ознайомитися й перейняти кращий досвід роботи із вразливими категоріями населення. 


***

Для довідки:

Проект «Впевнений старт: програма соціальної інтеграції молоді, позбавленої батьківського піклування» спрямований на створення системи підготовки та супроводу молоді, позбавленої батьківського піклування, в період переходу до самостійного життя. Проект впроваджується Партнерством «Кожній дитині» спільно із Швейцарським Бюро Міжнародної соціальної служби за фінансової підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва та Уряду кантону Женеви, Швейцарія.

Проект охоплює послугами близько 200 молодих людей, позбавлених батьківського піклування, в тому числі вихованців та випускників інтернатних закладів; вихованців прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, молоді, яка перебуває під опікою родичів або вже розпочала самостійне життя після виходу з-під державної опіки.

Теги:  "Впевнений старт" обмін досвідом молодь позбавлена батьківського піклування

Статтi на тему
Більше за темою
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ