26 молодіжних тренерів завершили навчання за програмою «Як стати успішним»

16 травня 2014 року 26 молодіжних тренерів із 13 регіонів України отримали сертифікати компетентності за програмою "Як стати успішним" в рамках проекту «Впевнений старт: Програма соціальної інтеграції молоді, позбавленої батьківського піклування». 

19 травня 2014

Відтепер вони мають право проводити тренінгові заняття для молоді за модулями програми у себе на місцях. Підготовлені тренери представили наступні регіони України: Дніпропетровська, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Київська, Луганська, Львівська, Одеська, Полтавська, Тернопільська, Черкаська, Чернігівська області, а також м. Київ.

Підсумкова зустріч тренерів стала фінальною частиною двоетапної програми навчання, що тривала з листопада 2013 року по травень 2014 року та складалася із двох компонентів:

  1. І етап – навчальнийЗ 20 по 24 листопада 2013 року відбувся 5-денний семінар-тренінг, в ході якого тренери навчилися інноваційним підходам та принципам підтримки дітей та молоді, опанували кращий досвід реалізації програми на прикладі роботи клубів «Як стати успішним»).
  2. ІІ етап – практичний. Він включав самостійне проведення кожним тренером 3-4 тренінгових занять для вразливої молоді зі своєї громади за програмою для молоді «Як стати успішним». Також на цьому етапі 27 лютого 2014 року для тренерів було проведено супервізійну зустріч з метою обміну досвідом та отримання консультацій від експертів навчальної програми. 

Саме такий комплексний підхід дозволив учасникам навчальної програми підвищити свою тренерську майстерність та ґрунтовно підготуватися до роботи з молоддю. Тренери, серед яких були соціальні працівники, психологи й педагоги, освоїли та відпрацювали інноваційні підходи, які використовуються у роботі з уразливою молоддю і зокрема з молодими людьми, що виходять з-під опіки.


В ході підсумкової зустрічі 16 травня 2014 року молодіжні тренери поділилися досвідом та  досягненнями в роботі з молоддю за період участі у навчальній програмі. Також учасники дізналися про хід та результати реалізації проектів, що отримали міні-гранти від Партнерства.

За словами Ольги Павлик, координатора тренінгових програм Партнерства «Кожній дитині»: 

За період навчання нам разом вдалося сформуватися нову команду зацікавлених, ініціативних та креативних професіоналів. Це була дійсно підготовка, після якої учасники отримали не лише знання, вміння та навички, але й величезну мотивацію на самовдосконалення. На кожній зустрічі учасники традиційно розробляли особисті плани щодо роботи з молоддю та підвищення професійної компетентності як тренера, а на наступних зустрічах обов’язково обговорювалися  їх досягнення та результати. Ще один надзвичайно цінний момент — це обмін досвідом з учасниками підготовки: кожну мить вони поповнювали свою тренерську скарбничку новими формами та методами роботи, досвідом інших учасників. Ми сподіваємося, що в довгостроковій перспективі наша команда тренерів буде поширювати підходи проекту в різних регіонах України та підтримувати вразливу молодь на шляху до успіху та самостійності. 

Результат перевершив усі сподівання. 11 тренерів із 7 регіонів України не тільки покращили та на практиці відпрацювали свою тренерську майстерність, а й змогли організувати та започаткувати роботу молодіжних клубів у м. Сміла Черкаської області (Ольга Рак), м. Алчевськ Луганської області (Сергій Зуєв), м. Львів (Володимир Баран), м. Дрогобич Львівської області (Башак Анна), м. Одеса (Алла Кіріяк), м. Ізмаїл Одеської області (Ярослав Кічук), м.  Житомир (Ольга Козак) та в  Оболонському районі м. Києва (Людмила Квятковська). У м. Біла Церква, Таращанському, Вишгородському та Іванківському районах Київської області молодіжні клуби для молоді, яка виходить з-під опіки, діють з 2010 року.


Команда Партнерства «Кожній дитині» бажає тренерам успіхів у подальшій роботі з молоддю!


***

Детальніше про тренінгову програму «Як стати успішним».


Мета програми: мотивувати молодих людей до пізнання самих себе та інших, спонукати до усвідомленого життєвого вибору та відповідального ставлення до власного життя, розвивати навички та вміння, необхідні для повноцінної соціальної інтеграції та успішного самостійного життя.


Завдання:

  1. Сприяти формуванню позитивної самооцінки та усвідомленню власної унікальності, розвивати вміння аналізувати власні вчинки та проектувати власний життєвий шлях.
  2. Навчати ефективній взаємодії з іншими, в т.ч. встановленню контакту, розвитку стосунків, навичкам вирішення конфліктів, попереджувати ризики віртуального спілкування.
  3. Розвивати навички спілкування із людиною протилежної статі, безпечної сексуальної поведінки, відповідального ставлення до батьківства, попереджувати сексуальне насилля.
  4. Мотивувати молодих людей до свідомого вибору професії, яка б відповідала їх здібностям та інтересам, формувати розуміння зв’язку між освітою та подальшою професійною зайнятістю, підготовка до самостійного працевлаштування.
  5. Розвивати навички самостійного вирішення життєвих проблем та планування власного життя у цілому, в т.ч. ведення домашнього господарства, раціонального використання часу, планування бюджету.

Зміст програми.

Програма складається із 5 модулів. Кожен модуль складається із 4-6 тематичних занять. Кожне тематичне заняття розраховане на 5-6 годин (1 день).

  • Модуль І «Я». Теми занять: Особистість. Характер. Внутрішній світ. Почуття та емоції. Зовнішність. Здоров’я. 
  • Модуль ІІ «Я, ми, вони». Теми занять: Спілкування. Стосунки. Соціальні ролі. Соціальні навички. Громадянська позиція. 
  • Модуль ІІІ «Я і кохана людина». Теми занять: Залицяння. Прив’язаність. Кохання. Секс. Сім’я. Батьківство.
  • Модуль ІV «Я і професія». Теми занять: Профорієнтація. Моя освіта. Працевлаштування. Успіх у професії. 
  • Модуль V «Я – господар свого життя». Теми занять: Побут. Управління життєвими ситуаціями та прийняття рішення. Відпочинок та розподіл часу. Бюджет. Планування майбутнього. 

 

Теги:  "Впевнений старт" випускники інтернатів молодь позбавлена батьківського піклування соціальна інтеграція тренінги навчання

Статтi на тему
Більше за темою
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ