"Книжка про мене" повертається

У 2011 році світ вперше побачила "Книжка про мене" - спеціальний літопис перших років життя, розроблений для дітей-сиріт. З того часу встигли народитися нові покоління дітей, які опинилися в стінах дитбудинків. Без допомоги "Книжки..." спогади про їхнє дитинство знову ризикують загубитися. 

18 червня 2014

Дитинство маленьких вихованців будинку дитини відрізняється від дитинства малюків, які ростуть з батьками: у них немає пам’ятних речей чи власних іграшок, а дитячі спогади залишаються хіба що на фотографіях – і то лише групових… Що вони знатимуть про своє дитинство? Хто їм розкаже про те, якими вони були дітьми? Саме для таких дітей і була розроблена «Книжка про мене» – пам’ятний фотоальбом про їх перші роки життя.

"Книжка про мене" – це спільний проект Партнерства «Кожній дитині» з рядом дитячих будинків із 5 регіонів України. Передбачається, що для найменших вихованців інтернатних закладів їхні вихователі та волонтери вестимуть своєрідний літопис життя, де фіксуватимуть інформацію про родину дитини, пам’ятні моменти, вклеюватимуть фотографії, малюнки – все те, що демонструє особистість дитини з перших років її життя. За словами Василини Дибайло, директорки Партнерства:


Цією ініціативою ми хочемо звернути увагу громадськості саме на дитину в закладі державного виховання, а також на її потреби, бажання, захоплення та мрії. Як організація, що працює над соціальною інтеграцією дітей із інтернатів, ми хочемо допомогти їм піти у доросле життя з чітким розумінням своєї унікальності, свого неповторного потенціалу.

З іншого боку, книжка допоможе вихователям та потенційним прийомним батькам дитини більше дізнатися про особистість, знайти з нею швидше спільну мову. Оригінальний дизайн книжки було розроблено спеціально для дітей з інтернатних закладів. Зразком слугував альбом «Мій малюк», але в «Книжці про мене» делікатно уникаються теми мами й тата. В ній може записуватися інформація про родичів дитини, важливих людей у її житті. Можливо, знаючи про них, вона захоче з ними зустрітися, коли виросте. В альбомі будуть також індивідуальні фотографії дитини, відомості про всі важливі події, перших друзів, перші слова, а також багато віршиків та ілюстрацій.

«Книжка про мене» – це ще окрім усього й ініціатива зі збору коштів. Для того, щоб у 500 вихованців дитячих будинків із 5 регіонів України на осінь з’явилися пам’ятні альбоми із власною історією дитинства, необхідні 59 тисяч 156 гривень. З допомогою Української біржі благодійності ми розпочали збір коштів та сподіваємося на підтримку кожного, хто читатиме ці рядки, адже «Книжка про мене» – це простий, але дієвий та корисний спосіб допомогти дитині-сироті. Зважаючи на те, що нічого подібного в Україні для вихованців дитбудинків не робиться та беручи до уваги зручне та практичне оформлення (папка на кільцях із додатковим місцем для малюнків, інших пам’ятних речей дітей-сиріт), ця книга - не просто незабутня, але і дуже потрібна в роботі з вихованцями інтернатів. 


Ми віримо у вашу доброту і сподіваємося що завдяки вам більше 500 дітей-сиріт зможуть назавжди залишити для себе спогади про власне дитинство.


Для довідки:


У 2010-2011 роках "Кожній дитині" вже мала подібний досвід видання 500 альбомів для малюків з десяти дитячих будинків. Їх публікація стала можливою завдяки благодійним пожертвам, зібраним у ході соціальної акції. Про деталі, перебіг та результати акції "Книжка про мене" у 2010 році читайте за наступним посиланням


Запрошуємо переглянути фоторепортаж зі знайомства із книгою вихованців та вихователів Київського обласного спеціалізованого дитячого будинку у м. Біла Церква.

Теги:  Книжка про мене діти-сироти інтернатні заклади фандрейзинг

Статтi на тему
Більше за темою
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ