Презентація проекту Європейського Союзу "Соціальна інтеграція та примирення внутрішньо переміщених сімей та дітей у Київській області"

25 лютого 2015 року в Київській облдержадміністрації відбулася презентація проекту Служби у справах дітей та сім’ї Київської обласної державної адміністрації і Міжнародної благодійної організації Партнерство «Кожній дитині» «Соціальна інтеграція та примирення внутрішньо переміщених сімей та дітей у Київській області», який буде реалізований за допомогою фінансування ЄС.

25 лютого 2015

У презентації взяли участь заступник Міністра соціальної політики України Сергій Устименко, голова Київської обласної державної адміністрації Володимир Шандра, старший регіональний радник з питань програм УВКБ ООН Норман Гречко, координатор проекту «Регіональний розвиток. Культура. Молодь» Представництва ЄС в Україні Тетяна Шульга, начальник служби у справах дітей та сім’ї облдержадміністрації, керівник Проекту Сергій Андріяш, директор МБО «Партнерство «Кожній дитині» Василина Дибайло та помічник з правових питань Управління Верховного комісара ООН у справах біженців Віра Шелест.

Київська облдержадміністрація докладає значних зусиль задля розміщення та забезпечення життєдіяльності переміщених осіб. Проте, у зв’язку з тим, що ситуація у Донецькій та Луганській областях покращується повільно і чисельність осіб, які змушені перемістися на територію Київської області збільшується, Службою у справах дітей та сім’ї облдержадміністрації укладено угоду з ЄС щодо реалізації Проекту «Соціальна інтеграція та примирення внутрішньо переміщених сімей та дітей у Київській області». Реалізація Проекту передбачає створення умов для соціальної інтеграції та соціального забезпечення внутрішньо переміщених дітей та сімей з дітьми у Київській області, шляхом покращення соціальної інфраструктури, умов проживання та системи соціальних послуг, зміцнення процесів примирення та взаємодопомоги.

У своєму вступному слові Володимир Шандра повідомив, що наразі на Київщині зареєстровано близько 35 тисяч вимушених переселенців, половина з яких – діти. А кількість незареєстрованих за попередньою оцінкою в 2 рази більше. Проте серед них багато тих, хто ще не визначився, чи залишаться вони у Київській області.

«Усі вимушені переселенці, які зареєструвались, отримують всю необхідну допомогу, а особливо ми займаємось дітьми та родинами з дітьми. Усі вони влаштовані до шкіл та дитячих садочків, отримують необхідну медичну допомогу та мають де жити. Проте житло загальна проблема вимушених переселенців, саме тому ми і запускаємо цей та інші проекти, адже в кожної дитини має бути не просто дах над головою, а справжня домівка», – наголосив Володимир Шандра.

Одне найважливіших питань у роботі з вимушеними переселенцями – питання працевлаштування. Україна знаходиться у стані війни й лише оговтавшись від попередньої кризи, країна отримала нову. Питання працевлаштування важливе для усіх українців, але особливо гостро воно постає перед вимушеними переселенцями, які втратили все, напрацьоване роками. Громада Київщини вже забезпечила близько 30 тисяч нових робочих місць за минулий рік, тому не дивно, що саме сюди прямує чи не найбільша кількість внутрішньо переміщених осіб. Робота в області є, незважаючи на кризу, і це не може не тішити.

Почалася велика робота, спрямована на покращення становища внутрішньо переміщених сімей та дітей. І команда Партнерства «Кожній дитині» рада бути частиною такого масштабного процесу.

Дізнатися більше про розвиток Проекту можна на сайті Служби у справах дітей та сім’ї Київської обласної державної адміністрації

Детальніше про Проект тут

Теги:  КОДА Внутрішньо переміщені особи Соціальна інтеграція Проект ЄС

Статтi на тему
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ