Візит представників Всесвітнього дитячого фонду (World Childhood Foundation)

27 березня 2015 року Партнерство «Кожній дитині» приймало гостей із Всесвітнього дитячого фонду. За 11 років плідної роботи разом, ми реалізували низку проектів та маємо можливість імплементувати кращий європейський досвід розвитку послуг з урахуванням найкращих інтересів дитини та сім’ї в Україні. 

27 березеня 2015

Зокрема, за підтримки Всесвітнього дитячого фонду, стало можливим впровадження послуги тимчасового сімейного патронату для дітей, які певний час не можуть перебувати у своїй родині. Наразі питання легалізації сімейного патронату на державному рівні є нагальним та важливим, адже це не лише допоможе врятувати дітей від шкідливого впливу інтернатного виховання, а й дозволить трансформувати наявну систему альтернативного догляду дітей відповідно до європейських та світових стандартів. Власне, саме тому Геращенко І., Гопко Г., Гриневич Л., Іоновою М., Кондратюк О. та Луценко І. у співавторстві з Партнерством «Кожній дитині» було зареєстровано проект Закону України №2254.

Зустрічі Брітти Холмберг – заступника Генерального секретаря та Сюзанни Драгборг, Регіонального менеджера проектів Всесвітнього дитячого фонду, з представниками Київської міської державної адміністрації, Міністерством соціальної політики України та Уповноваженим Президента України з прав дитини були надзвичайно плідними та позитивними. Було окреслено можливості до подальшої співпраці з Фондом, також гості отримали пам’ятні подяки Всесвітньому дитячому фонду за підтримку дітей в Україні.

Зокрема, під час зустрічі у Київській міській держадміністрації представники Фонду мали можливість поділитися досвідом впровадження змін та побачити зацікавленість та прогресивність міста у впровадженні комплексних послуг підтримки сімей та дитини. Так, починаючи з квітня 2015 року 2 патронатні родини у Києві будуть фінансуватися з бюджету міста. На зустрічі у Міністерстві соціальної політики України було обговорено важливість розвитку превентивних послуг задля раннього виявлення проблем, навчання спеціалістів на рівні громади в умовах децентралізації та означено майбутній вектор співпраці з Фондом. А на завершення візиту гості відвідали засідання Клубу патронатних вихователів, де мали нагоду побачити та почути як експертів, так і патронатних вихователів. Сумісними зусиллями було випрацювано ряд пропозицій щодо покращення процедури переміщення дитини під тимчасовий патронат та з патронату. Також учасники Клубу обговорили механізм пошуку кандидатів у патронатні вихователі та визначили важливі риси й характеристики потенційних кандидатів.

Команда Партнерства «Кожній дитині» щиро дякує Всесвітньому дитячому фонду за підтримку, високу оцінку роботи та визнання й чекатиме на нові зустрічі!

Теги:  Сімейний патронат Навчання Всесвітній дитячий фонд Навчання соціальних фахівців

Статтi на тему
Більше за темою
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ