Результати тренінгу "Ведення випадку та оцінка потреб дитини та її сім'ї" для наукових співробітників та викладачів ВНЗ

18-19 вересня 2015 року у приміщенні Інституту післядипломної освіти КНУ імені Тараса Шевченка відбувся тренінг "Ведення випадку та оцінка потреб дитини та її сім'ї" для наукових працівників та викладачів вищих навчальних закладів України.

20 вересеня 2015
Під час проведення тренінгу

Навчання наукових співробітників та викладачів ВНЗ відбулося у рамках проекту "Реформа соціальних послуг: розвиток потенціалу фахівців для підвищення якості соціальних послуг для вразливих сімей та дітей", що реалізується Партнерством "Кожній дитині" на замовлення Міністерства соціальної політики України при підтримці Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.


Основною метою проекту є вдосконалення соціальної реформи для підвищення якості соціальних послуг для вразливих сімей та дітей України шляхом нарощення потенціалу фахівців-практиків та викладачів кафедр соціальної роботи та соціальної педагогіки ВНЗ з питань соціального управління та методології оцінки потреб сім’ї.

На заході були присутні 24 представники ВНЗ (завідувачі кафедр, доценти, старші викладачі, викладачі та асистенти кафедр соціальної педагогіки та педагогічної майстерності, кафедри соціальної педагогіки, кафедри соціальної педагогіки та дошкільної освіти, кафедри соціальної роботи, лабораторії соціальної педагогіки, кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи, кафедри соціальної педагогіки, психології і педагогічних інновацій, кафедри педагогіки ) з різних куточків України, а саме з:

  • Житомирського державного університету імені Івана Франка
  • Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти Бердянського державного педагогічного університету
  • Запорізького національного університету
  • Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького
  • Мелітопольського педагогічного університету ім. Б.Хмельницького
  • КВНЗ КОР "Богуславського гуманітарного коледжу імені І.С.Нечуя-Левицького"
  • ЛНУ імені Тараса Шевченка
  • Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти
  • Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України
  • Українського науково-методичного центру практичної психології та соціальної роботи
  • КУ імені Бориса Грінченка
  • Національного педагогічного університету ім.М.П.Драгоманова
  • Національного педагогічного університету ім.М.П.Драгоманова
  • Державного закладу "Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського"
  • КЗ "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради
  • Української Інженерно-педагогічна академії
  • Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників
  • Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького,
  • Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка

Тренінг проводили Кияниця Зінаїда Петрівна, заступник директора Партнерства "Кожній дитині" та кандидат педагогічних наук, Петрочко Жанна Василівна, заступник директора з науково-експериментальної роботи Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор.

Під час тренінгу учасники ознайомилися з міжнародними стандартами забезпечення прав дитини, системою прийняття рішень в Україні стосовно вразливих сімей з дітьми в умовах децентралізації. Цікаво і доступно тренери розповіли також про теоретичні основи та концептуальні засади оцінки потреб дитини та її сім’ї. Свої практичні вміння учасники мали можливість закріпити під час проведення різноманітних вправ, таких як "Компоненти, показники, індикатори", "Попелюшка", "Фактори сім’ї та середовища" тощо. Також учасники познайомилися із алгоритмом та завданнями ведення випадку, навчилися визначати складність випадку та відповідно до одного з відгуку «…покращили розуміння однієї з ключових технологій роботи з сім’єю.»


Під час зворотного зв’язку учасники відмітили форму та глибину подання матеріалу, висловили вдячність тренерам та організаторам за професіоналізм, змістовність, цікаву програму та якісно підготовлену зустріч:

Дякую за високий професіоналізм та актуальність обраної тематики. Бажаю творчих успіхів, наснаги (Косенчук О.Г., УНМЦППСР старший науковий співробітник).

Так, нові знання щодо міжнародних стандартів прав дитини та технології ведення випадку і оцінки потреб дитини та її сім’ї вже зовсім скоро будуть використані у підготовці лекцій, практичних занять та тренінгів учасників. А команда Партнерства «Кожній дитині» охоче продовжить свою роботу.

Завантажити 2 частини навчального посібника «Оцінка потреб дитини та її сім'ї: від теорії до практики» можна тут.

Теги:  тренінг навчання оцінка потреб дитини ведення випадку

Статтi на тему
Більше за темою
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ