“Країна Гідності” для молоді України

4 березня 2016 року Партнерство "Кожній дитині" презентувало українське видання гри Ради Європи "Країна Гідності". У заході взяли участь молоді люди й молодіжні тренери з проекту "Молодь для молоді", представники Департаменту молоді Ради Європи, Посольства Фінляндії в Україні, органів виконавчої й законодавчої влади України, органів місцевого самоврядування, неурядових організацій, соціально відповідального бізнесу та медіа.

10 березеня 2016


Що таке "Країна гідності"

"Країна Гідності" – це карткова гра, у якій гравців як членів парламенту вигаданої однойменної країни просять прийняти рішення про соціальну політику щодо соціальних прав у рамках плану розвитку на найближчі п’ять років. Добираючи аргументи під час прийняття рішень, гравці більше дізнаються про соціальні права та їх зв’язки з соціальною політикою.

Партнерство "Кожній дитині" з 2008 року працює над розвитком та впровадженням проектів та освітніх програм, спрямованих на подолання перешкод, які стають на заваді успішної реалізації молодими людьми своїх соціальних прав. У 2015 році Партнерство отримало від Ради Європи авторське право на видання українською мовою гри "Країна Гідності. Вивчення соціальних прав через освіту з прав людини" та здійснило відповідний переклад і видання гри. Презентація гри, що відбулася за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Фундації Дарини Жолдак та Fedoriv Hub, стала завершальним етапом дворічної діяльності Партнерства з підготовки українського видання гри Ради Європи.

Презентація гри

Відкриваючи захід Василина Дибайло, директор Партнерства "Кожній дитині", зазначила, що підвищення обізнаності молоді про соціальні права є важливим завданням проекту "Молодь для молоді: знай свої права – змінюй життя".

Завдяки навчальній грі учасники проекту зможуть вивчати соціальні права й соціальну політику через призму прав людини. Гра спонукатиме молодь до зростання громадянської активності щодо просування соціальних прав через дії різного масштабу на місцевому або ж національному рівні.

Звертаючись з вітальною промовою до учасників заходу Микола Мовчан, заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції наголосив на актуальності навчальної гри для освіти молодих людей про соціальні права, що має стати першим кроком до поступової реалізації їх прав.

Юха Віртанен, Посол Фінляндії в Україні, зазначив, що просування прав людини в Україні є одним з пріоритетів Посольства:

Ми підтримуємо ініціативи організації громадянського суспільства спрямовані на просування прав людини, особливо дітей та молоді, освіту з прав людини.

Антьє Ротенмунд, Директор Департаменту молоді Ради Європи зазначила:

"Країна Гідності" є важливим інструментом освітніх програм молодіжного сектора Ради Європи. Навчальна гра була створена в рамках проекту "Enter! – забезпечення доступу до соціальних прав для молоді", що був покликаний заохочувати розвиток молодіжної роботи та молодіжної політики як відповіді на існуючі обмеження для молоді, а також сприяти доступу до соціальних прав для всіх молодих людей.

Щоб краще ознайомитися з грою та можливостями її застосування учасники презентації отримали можливість пограти в неї. Фасилітатор гри Володимир Вовк, заступник директора Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики, запросив учасників уявити себе в ролі членів парламенту Країни Гідності… і розпочалася насичена й відповідальна зустріч парламентарів.

Оскільки "Країна Гідності" – це симуляційна гра, що вдало поєднує ігрову та навчальну складову, учасники презентації відразу зацікавилися приймати найкращі рішення для реалізації соціальних прав громадян вигаданої країни та узгоджувати спільне бачення в робочих групах.

Перші враження гравців

Підсумовуючи результати гри, учасники зазначали, що вона вкрай пізнавальна та допомагає не тільки більше зрозуміти про соціальні права, а й сприяє розвитку навичок дискусії та аргументації. Один з учасників молодіжного клубу "Альтернатива" в м. Дніпропетровськ, що був створений в рамках проекту "Молодь для молоді", зізнався: Я навіть не очікував, що так важко бути членом парламенту та приймати відповідальні рішення в інтересах всієї країни.

"Гру необхідно розповсюджувати в школах, щоб діти раніше дізнавалися про соціальні права та відповідальність за їх реалізацію", "Гра потрібна молоді для підвищення її активності!", "Було б чудово, якби в гру пограли справжні члени парламенту!" – обмінювалися враженнями учасники після завершення презентації.

Перегляньте фото заходу за посиланням та ознайомтесь з першим днем роботи парламенту Країни Гідності!

 

Створюємо “Країну Гідності” разом

Партнерство "Кожній дитині" запрошує молодих людей та організації, які працюють з молоддю, до співпраці у поширенні знань про соціальні права через гру "Країна Гідності".

 

У гру можуть грати всі: особливих навичок або додаткових знань не потрібно, крім інтересу та мотивації пізнати соціальні права людини. У гру можна грати в різних контекстах, у формальних і неформальних навчальних умовах, у рамках навчального курсу, в школах та ВНЗ, у групах однолітків або в межах будь-якої освітньої діяльності.

 

Важливо, щоб гру проводив фасилітатор. Фасилітатор повинен мати досвід проведення освітніх заходів, особливо в неформальних навчальних умовах, та знати й розуміти соціальні права як складову прав людини.

 

Щоб стати фасилітатором гри та отримати гру безкоштовно, будь ласка, заповніть реєстраційну анкету за посиланням. Якщо Ви бажаєте придбати гру за собівартістю – заповніть форму за посиланням.

 

Довідка про проект

 

Проект "Молодь для молоді: знай свої права – змінюй життя" впроваджується Міжнародною благодійною організацією "Партнерство Кожній дитині" з 2014 року за фінансової підтримки Посольства Фінляндії в Україні та благодійників платформи GlobalGiving. Проект спрямований на втілення соціальних змін в інтересах вразливих груп дітей та молоді, представників місцевих громад шляхом розвитку навичок фасилітації і лідерства молодіжних тренерів, підвищення їх обізнаності про соціальні права та розвитку мережі молодіжних клубів.

 

Молодіжний клуб – це простір неформальної освіти, де молоді люди можуть покращити свої життєві навички, зорієнтуватися у виборі професії чи професійної освіти, розширити мережу соціальних контактів, підвищити обізнаність у сфері соціальних прав та отримати підтримку у процесі їх реалізації.

 

У рамках першої фази проекту (2014-2015 рр.) підготовлено 21 молодіжного тренера, які провели серію тренінгів за програмою "Як стати успішним" у 17 молодіжних клубах. У рамках другої фази проекту здійснено підготовку 22 молодіжних тренерів, триває проведення тренінгових занять у 25 молодіжних клубах.

Теги:  "Молодь для Молоді" Рада Європи гра Країна Гідності молодь тренінг

Статтi на тему
Більше за темою
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ