Ведення випадку й оцінка потреб дитини та її сім’ї у Маріуполі

У рамках проекту технічної допомоги Європейського Союзу місту Маріуполю залученими тренерами Партнерства проведено 4 тренінги з використання моделі оцінки потреб дитини та її сім’ї та технології ведення випадку.

08 вересеня 2016

Протягом 16-26 серпня у місті Маріуполі відбулися чотири тренінги, присвячені моделі оцінки потреб дитини та її сім’ї й технології ведення випадку. Завдяки залученим тренерам Партнерства та ГО “Маріупольска Спілка Молоді”, що була організатором навчання, 80 фахівців соціальної сфери, керівники та спеціалісти центрів соціальних служб, а також представники Спілки, успішно опанували теоретичні та практичні аспекти моделі оцінки потреб та технології ведення випадку.

Визначення складності випадку, застосування діагностичного інструментарію під час здійснення оцінки потреб, методи мотивації реципієнтів послуг, створення та взаємодія міждисциплінарної команди спеціалістів – ці та інші знання й навички здобули учасники навчання.

"Тренінг задовольнив мої очікування. Були порушені такі глибокі теми, які змусили переосмислити ставлення до деяких речей", - поділилася одна з учасниць.

Особливу увагу було приділено здійсненню оцінки – як основи для прийняття рішень. Учасники зрозуміли, що саме за результатами правильно оцінених спеціалістами потреб дитини та її сім’ї, можна визначити складність випадку, наявність в сім’ї складних життєвих обставин, розробити спільний план дій за участю і сім’ї, і дитини, і спеціалістів, та отримати результат.

 

Навчання відбувалося у рамках проекту ЄС “Нарощування потенціалу громади м. Маріуполя для підтримки внутрішньо переміщених осіб і місцевих жителів, потерпілих в результаті конфлікту”. Останній реалізується ГО “Маріупольська спілка молоді” та має на меті підвищення професійної компетентності спеціалістів соціальної сфери м. Маріуполя щодо впровадження інноваційних методик та технологій у соціальній роботи.

 

Проведені тренінги тривали по 4 дні кожен та відбувалися одночасно для двох груп учасників. Таким чином, протягом двох тижнів одразу 80 спеціалістів соціальної сфери та активних громадян міста Маріуполя успішно пройшли навчання та на завершення отримали відповідні сертифікати, а також набір методичних матеріалів з оцінки потреб та ведення випадку для застосування опанованих моделей та технологій у майбутньому. Команда Партнерства бажає їм успіхів у цьому, а також незмірного задоволення від своєї нелегкої, але такої потрібної роботи!

 

Для довідки:

Тренінгова програма "Ведення випадку й оцінка потреб дитини та її сім'ї" розроблена МБО "Партнерство "Кожній дитині" у співробітництві з Міністерством соціальної політики України та Міністерством закордонних справ Чеської Республіки.

Теги:  оцінка потреб дитини ведення випадку тренінг навчання

Статтi на тему
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ