«Книжка про мене» для всієї України: підсумки проекту «Кольорові посилки»

«Книжка про мене» - це особливий альбом, який допомагає дитині, позбавленій батьківського піклування зберегти спогади про перші роки свого життя. Завдяки акції «Кольорові посилки» компанії «Нова Пошта» та Української Біржі Благодійності у 2016-2017 роках нам вдалося надрукувати та поширити 2250 примірників цього альбому.

24 березеня 2017
Відтепер усі наші дітлахи матимуть “щось своє”, щось індивідуальне”

У чому полягає завдання «Книжки про мене»?


Малеча, яка виховується у будинках дитини, зазвичай не має пам’ятних речей (власних іграшок, індивідуальних фотографій тощо); відомості про їх перші слова, кроки, перші здібності та таланти здебільшого не зберігаються. У подальшому наявність такої “білої плями” може негативно відображатися на формуванні ідентичності, перешкоджати інтеграції у сім’ю, місцеву громаду та суспільство загалом. Батьки-усиновлювачі також не отримують інформацію про раннє дитинство свого, вже рідного малюка.

Заповненню таких лакун і слугує альбом «Книжка про мене»! У ньому можна зберігати інформацію про дитину, її родичів, перший крок, першу улюблену іграшку, першого друга…, а також – малюнки, аплікації, фото та багато іншого. А на той випадок, якщо час дізнатися ті чи інші подробиці про себе ще не настав, сторінки альбому легко виймаються та повертаються на місце саме в той момент, коли дитина готова сприймати відповідну інформацію.

«Книжка про мене» мандрує Україною


У 2016 році завдяки акції «Кольорові посилки» (https://ubb.org.ua/uk/project/2383/), проведеній компанією «Нова пошта» та Українською Біржею Благодійності, було зібрано досить коштів, аби надрукувати 2250 примірників «Книжки про мене»!

А для того, щоб альбом знайшов саме свого власника, Партнерство провело міні-дослідження будинків дитини та залучило до проекту 38 закладів усіх регіонів України (за винятком Автономної Республіки Крим), у яких на момент реалізації проекту виховувалося 2870 дітей – від новонароджених малюків до дітлахів віком 5-7 років. Надруковані екземпляри було розподілено відповідно до потреб конкретних будинків дитини та організовано розсилку до закладів у різних куточках нашої країни. Запрошуємо переглянути фоторепортаж про те, як «Книжку про мене» зустрічали у різних містах та містечках України.

Спеціалісти Партнерства також провели 4 регіональні семінари для

  • 53 старших вихователів та психологів будинків дитини,
  • 21 волонтера та
  • 6 представників ГО,

залучених до заповнення альбомів, аби мотивувати їх та озброїти необхідними знаннями й навичками для дійсно якісного, ІНДИВІДУАЛІЗОВАНОГО заповнення альбому для кожної дитини.

“Дізнавшись про її запровадження я подумала, що діти нашого закладу будуть задоволені, тому що вони завжди мріють мати “щось своє”, щось індивідуальне”, - ділилися учасники регіональних семінарів. Вони також зазначали, що, на їх думку, "Книжка про мене"  "допоможе дитині в соціальній ідентифікації в подальшому житті батькам – побудувати свої взаємостосунки з прийомною дитиною, або заповнити той проміжок часу, що вони провели без рідної дитини”, а “забезпечивши усі [у тому числі соціальні] потреби ми формуємо цілісну особистість, впевнену в собі, яка завжди в гарному настрої та позитивно налаштована на спілкування та співпрацю”.

Що далі?


Партнерство продовжуватиме слідкувати за використанням «Книжки про мене». Сподіваємося, що у найближчі роки завдяки альбому ми зберемо не одну щасливу історію всиновлення.

Для довідки:

«Книжка про мене» - це своєрідний літопис життя, де фіксується інформація про родину дитини, пам’ятні моменти, розміщуються фото, малюнки – все те, що демонструє особистість дитини з перших років її життя.

Вперше цей альбом дитячих спогадів та вражень побачив світ у 2011 році і з тих пір спільнота благодійників постійно допомагає нам робити так, щоб доступ до нього мали якомога більше малюків, які поки що знаходяться в будинках дитини.


Статтi на тему
Більше за темою