Впровадження патронату над дитиною: підводимо підсумки першого півріччя 2017 року

Перші шість місяців 2017 року стали досить плідними – як для проекту Партнерства «Сімейний патронат», так і для послуги патронату у загальнонаціональному контексті. У цей час відбулося кілька подій, які вкотре стверджують ефективність послуги, а також зрушення, які засвідчують, що запровадження патронату на державному рівні впевнено просувається вперед.

17 липня 2017

По-перше, Кількість дітлахів, які уникнули інтернатних закладів завдяки патронатним сім’ям досягла 100!

Протягом 2009 р. – червня 2017 р. 100 дітей було влаштовано у патронатні сім’ї. Завдяки цьому

  • 32-і дитини повернулося до своїх біологічних батьків;
  • 32-є дітей було усиновлено громадянами України;
  • 18-еро дітей влаштовано до прийомних сімей та ДБСТ;
  • 10-ть дітей влаштовано під опіку;
  • 7-еро дітей перебуває у патронатних сім’ях (станом на липень 2017 р.), отримуючи сімейну опіку та реабілітацію;
  • 1 дитина з інвалідністю перебуває у спеціалізованому закладів, Партнерство продовжує роботу з випадком.

По-друге, рийнято Постанову Кабінету Міністрів України №148 від 16.03.2017 «Деякі питання здійснення патронату над дитиною», завдяки якій визначено механізми створення та функціонування сім’ї патронатного вихователя; влаштування, перебування та вибуття з патронатної сім’ї дитини; оплати праці патронатного вихователя, у зв’язку з чим Партнерством розпочато серію вебінарів, яка розповідає про те як положення зазначеного документу функціонують на практиці.

По-третє, Сертифіковано 18 національних тренерів з підготовки кандидатів у патронатні вихователі. Вони проводять тренінги для сімей кандидатів та їх добровільних помічників, забезпечуючи високу якість підготовки.

Крім того, Завершено навчання сімей кандидатів у патронатні вихователі з Дніпропетровської та Черкаської областей.  та їх добровільних помічників, унаслідок чого у першому півріччі 2017 року розпочали надавати послуги 3 нові сім’ї (1 у Дніпропетровській області та 2 у Черкаській) розпочали надавати послуги.

Ці та інші досягнення показують, що патронат дійсно стає невід’ємною частиною системи соціальних послуг і хоча попереду ще багато роботи, цими результатами закладається підгрунтя для поширення патронату над дитиною в усіх регіонах нашої держави.

 

Для довідки:

Послугу патронату над дитиною розроблено Партнерством «Кожній дитині» на основі кращих європейських та світових практик догляду дітей, які тимчасово опинилися без батьківського піклування. Протягом 2009-2016 років у рамках апробації послуги, було створено 7 патронатних сімей у м. Києві (2 сім’ї), Київській області (4 сім’ї) а також у м. Умані (1 сім’я). З прийняттям Закону України № 936-VIII від 26.01.2016р. почалося запровадження патронату на державному рівні.


Статтi на тему
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ