Впровадження патронату над дитиною: результати другого півріччя 2017 року

Завдяки подвоєнню кількості патронатних сімей протягом липня-листопада 2017 року вшестеро більше дітей змогли отримати допомогу.

24 листопада 2017
Навчання кандидатів у патронатні вихователі та їх добровільних помічників

Від початку впровадження патронату над дитиною на державному рівні значно посилився процес пошуку, відбору та навчання кандидатів у патронатні вихователі.

По-перше, до цього процесу поступово долучилися обласні та місцеві Центри соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, а також НУО з усієї України, було активізовано інформаційну кампанію з пошуку та заходи з консультування кандидатів у патронатні вихователі. По-друге, Наказом Міністерства соціальної політики України від 19.08.2017 №1349 затверджено Програму підготовки кандидатів у патронатні вихователі. Нарешті, було проведено навчання для кількох груп сімей кандидатів та їх добровільних помічників, у результаті чого у другому півріччі 2017 року розпочали роботу 8 нових патронатних сімей. Ще 9 сімей наразі чекають першого влаштування, аби офіційно розпочати роботу у якості патронатних.

Завдяки новим сім’ям та «старожилам» протягом липня-листопада 2017 року під патронат було влаштовано 36 дітей, 13 з яких вже повернулися до своїх біологічних сімей, або ж були усиновлені чи влаштовані до довгострокових форм прийомної опіки.

Для порівняння, патронатні сім’ї, що були створені в у процесі апробації послуги протягом 2009-2015 років станом на червень 2017-го надали допомогу 100 дітям. Тобто протягом одного півріччя тільки 6-7 дітей отримували допомогу.

Нові патронатні сім’ї вже привернули увагу місцевих медіа та представників місцевих громад. Сподіваємося, що це стане запорукою подальших успіхів  у впровадженні патронату, забезпечення доступу до послуги усіх дітей, які тимчасово залишилися без батьківського піклування. 

Україна продовжує пошук кандидатів у патронатні вихователі!

Для довідки:

Послуга патронату над дитиною розроблена Партнерством "Кожній дитині" на основі кращих світових практик альтернативного догляду дітей, які тимчасово залишилися без батьківського піклування. Протягом 2009-2015 років послугу було успішно апробовано, створено перші 7 патронатних сімей.

Починаючи з січня 2016 року патронат над дитиною впроваджується на державному рівні. Про перші кроки на цьому шляху можна прочитати тут. Результати першого півріччя 2017 року можна дізнатися за посиланням.

Більше інформації про послугу та її впровадження ви отримаєте на сайті patronat.in.ua, у рамках серії вебінарів "Сімейний патронат: коротко про головне", а також у відповідь на письмове звернення, надіслане за адресою patronat@p4ec.org.ua.


Статтi на тему
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ