Молодіжні клуби 3.0: традиція продовжується

Незважаючи на завершення у 2016 році проекту «Молодь для молоді: знай свої права – змінюй життя», молодіжні клуби України продовжили свою роботу та досягли значимих результатів. Починаючи з 2014 року вже понад 1000 вразливих молодих людей відвідали тренінги та інші заняття клубів.

24 листопада 2017
МК

Особливо радісно бачити успіхи молодіжних тренерів, які були з нами від самого початку проекту «Молодь для молоді» та продовжують проводити заходи для підлітків та молодих людей, які опинилися у складних життєвих обставинах та потребують підтримки у процесі переходу до дорослого життя.

До цих тренерів належать "випускники" проекту Катерина Муха з м. Канева, Максим Пархоменко з м. Сміли, а також Олена Левченко та Олена Скрягіна з м. Дніпра. Завдяки ним молодіжні клуби вже стали частиною норми для місцевих громад.

Так, наприклад, «серед молоді Канева новини про функціонування молодіжного клубу минулого року розійшлися достатньо широко, що стало поштовхом до продовження цієї справи», - розповідає Катерина. Канівський молодіжний клуб «Як стати успішним» охопив молодих людей, позбавлених батьківського піклування, а також вихованців прийомних сімей, віком від 15 до 18 років. Цього року заняття переважно акцентувалися на розвитку навичок самоаналізу, комунікації, здійснення професійного вибору.

«Учасники клубу завжди з нетерпінням чекали зустрічей. – Зазначає Максим, тренер клубу «Крок до успіху» у м. Смілі. – Вони вільно себе почувають серед інших учасників, активно спілкуються між собою під час тренінгів».


Цей молодіжний клуб також розпочав роботу у 2014 році та з тих пір привернув чимало уваги місцевої громади. Для прикладу, у 2016 році місцевий телеканал створив відеосюжет про другий «випуск» учасників клубу. Під час вступних занять Максим використовує численні фотоматеріали попередніх років, запрошує учасників, які вже відвідали повний цикл занять до виступів. Це значно мотивує молодих людей, пояснює він.

МК «Альтернатива» у Дніпрі також один з «ветеранів» серед клубів. Цього року у на першому місці під час занять тут були соціальні та громадянські права, заохочення молодих людей до активного відстоювання свої прав, свідомого громадянства. Серед найвизначніших результатів тренери визначають таке: «…деякі учасники позбулись шкідливих навичок (а саме: паління, вживання наркотичних речовин та алкоголю). Один учасник облаштував своє житло по досягненню ним 18 років. Збулась мрія 3 учасників клубу побувати в Києві, ще двоє поїхали в Київ за активну участь у заняттях клубу. П’ятеро учасників обрали, ким вони хочуть стати, та вступили до відповідних навчальних закладів».



Функціонування цих та інших молодіжних клубів підтримувалося малими грантами (до 10 тис. грн). Протягом 2014-2017 років Партнерством було зібрано кошти та на конкурсній основі розподілено 35 таких грантів, завдяки чому вразливі молоді люди мали змогу відвідувати тренінги за програмою «Як стати успішним», брати участь у майстер-класах з розвитку різноманітних навичок, спілкуватися з цікавими людьми і навіть втілювати власні міні-проекти.

Підтримати традицію молодіжних клубів можна тут.

 

Для довідки:

Молодіжний клуб – це простір, в якому вразливі молоді люди мають змогу розвивати свої життєві навички, знаходити нових друзів, отримувати знання щодо соціальних прав та підтримку у їх реалізації.


Статтi на тему
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ