Відбулося навчання представників ОТГ щодо запровадження моделі інтегрованої системи соціального захисту

У рамках проекту ЮНІСЕФ, на замовлення Мінсоцполітики, у Києві відбувся семінар-тренінг “Запровадження моделі інтегрованої системи соціального захисту населення в об’єднаних територіальних громадах”

12 грудня 2017

Цей захід, що тривав з 5 по 7 грудня, об’єднав 91-го учасника з 35 об’єднаних територіальних громад 19 областей України.

 

Під час пленарних сесій заходу пролунали виступи представників Міністерства соціальної політики України (заступника Міністра Олександри Чуркіної, керівника управління профілактики соціального сирітства Ірини Пінчук, Директора департаменту захисту дітей та усиновлення Руслана Колбаси, керівника управління у справах людей похилого віку та надання соціальних послуг Оксани Суліми), Уповноваженого Президента України із захисту прав дитини Миколи Кулєби, українських та міжнародних експертів з питань запровадження та функціонування інтегрованої системи соціального захисту населення – Володимира Кузьмінськго (Оксфорд Полісі Менеджмент), Артура Айвазова (ЮНІСЕФ), Зінаїди Кияниці (Партнерство “Кожній дитині”), Маріанни Онуфрик (Національний офіс з реформи деінституціалізації), Наталії Зінкевич (проект “Модернізація системми соціальної підтримки населення”), Андрія Корнієнка (Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень), Назара Миколюка (Асоціація міст України).

 

Спікери говорили про важливість розвитку соціальних послуг для сімей з дітьми, про те, що соціальні послуги повинні бути доступні, клієнти мають бути обізнані про свої права та послуги, якими можна скористатися на рівні громади, про особливості планування, фінансування та бюджетування послуг. Також, на пленарних засіданнях ділилися своїм досвідом запровадження ІССЗ представники громад, що вже досягли успіхів у зазначеному.

Під час тренінгової частини заходу учасники тренувалися визначати потреби та ідентифікувати ресурси своїх громад, формулювати стратегічні цілі та індикатори результативності ІССЗ, вивчали шляхи забезпечення доступності вразливих груп населення до соціальних послуг, застосування програмно-цільового методу бюджетування, кейс-менеджмент, моніторинг та оцінку ефективності наданих послуг, запровадження фінансових планів та розрахунок вартості соціальних послуг та ін.

 

Увечері 6 грудня також відбулися зустрічі з патронатним вихователем, Ларисою Кузнєцовою, та керівником ВБО “Даун синдром”, Сергієм Кур’яном.

 

“Семінар був корисний саме практикам, оскільки відповідав не лише на організаційні питання, але і вказував на практичні кроки, які необхідно здійснити для просування послуг в громаді. Ми отримали реальні “рецепти” впровадження інтегрованої системи соціального захисту населення. Особливо цікавим було те, що ми нарешті побачили та пропрацювали функції та роль фахівця з соціальної роботи”, - поділилася одна з учасниць заходу.

Захід відбувся у рамках проекту ЮНІСЕФ з розробки концепції та функціонально-структурної моделі інтегрованої системи соціального захисту населення в Україні в контексті реформи децентралізації влади, до участі було запрошено представників 40 пілотних громад проекту – голів та заступників голів ОТГ, а також керівників центрів надання соціальних послуг та фінансово-економічних підрозділів.

Переглянути / завантажити матеріали семінару можна за посиланнями:


Статтi на тему
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ