Політика у сфері прав дитини на наступні 10 років. Перс-анонс

Коаліція "Права дитини в Україні" запрошує долучатися до заходу, присвяченому участі молоді та громадських організацій в процесі звітування України до Комітету ООН з прав дитини, викликам, які постають у цій сфері.

20 червня 2018

Актуальність заходу пов'язана з тим, що Україна наразі розпочинає процес підготовки звітів до Комітету ООН з прав дитини, а отже - і формувати політику у сфері прав дитини на наступні 10 років. Саме тому саме зараз організаціям, які працюють з дітьми, молоді варто активно долучатися до цих процесів.

Як держава, яка визнала Конвенцію ООН про права дитини, Україна має забезпечувати дотримання усіх прав, закріплених Конвенцією, як права на освіту, здоров'я, зростання дитини в сімї, недискримінацію, тощо. Разом з тим, виклики щодо реалізації прав дитини залишаються в усіх сферах життя дитини. 

Останнє всеукраїнське дослідження Коаліції "Права дитини в Україні" серед іншого визначає такі проблеми (більше інформацію про дослідження а також інші виклики у сфері прав дитини ви зможете отримати під час прес-брифінгу)

  • Майже кожна 5 дитина відчуває дискримінацію за фінансовим станом:  у навчальних закладах 29 % дітей впродовж останнього року зіткнулись із ситуацією, коли вони не змогли взяти участь у шкільному заході (екскурсії, пікніку, поході, дискотеці) через відсутність грошей; 17 % дітей зазначили, що впродовж року хвилювалися через брак грошей в сім’ї для задоволення їхніх потреб.
  • 47% дітей не знають куди звернутися у випадку насильства.
  • 30% дітей впродовж останнього року не змогли висловитися щодо важливих для них питань на будь-якому рівні: в сім’ї,  школі, громаді.
  • 10% дітей не почуваються в безпеці в школі. 

Під час заходу йтиметься про таке:

  • Яким чином формуються пріоритети прав дитини?
  • Як діти, молодь та громадські організації можуть взяти участь враховуючи початок процесу звітування до Комітету ООН з прав дитини?
  • Як права дитини передбачені в реформах, які відбуваються в Україні, розкажуть представниці організацій-учасниць Коаліції "Права дитини в Україні". 

Спікерки, представниці організацій-членів Коаліції «Права дитини в Україні»:

  • Оксана Москаленко – співкоординатор Коаліції "Права дитини в Україні", координатор проектів ВГО "Жіночий Консорціум України"
  • Діна Гуд, - радник з питань зв'язку та розвитку Данська рада з питань біженців (за згодою)
  • Євгенія Павлова - голова Всеукраїнської фундації "Захист прав дітей"

Час: 11.00, 21 червня 2018 р.
Місце проведення: Главком, вул. Шовковична, 8/20, м. Київ

Контакти:

Оксана Москаленко,

+38 066 444 05 11

crc.ngo.ukraine@gmail.com

Більше інформації про коаліцію:

crc.ngo.ukraine@gmail.com
http://www.childrights.in.ua
http://issuu.com/crc-ngo


Статтi на тему
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ