Дитина – ще маленька й несамостійна людина, і від педагогічної грамотності батьків залежить її майбутнє

За рік діяльності проекту «Зростаємо разом», що впроваджується Партнерством «Кожній дитині», понад 200 батьків опанували курс «Батьківство в радість» у м. Полтава і м. Біла Церква

02 лютого 2012
Бути батьками - важлива і складна робота, але вона може бути задоволенням і щастям.  Для цього фахівці радять перш за все розібратися в собі та знайти відповіді на запитання: «хто я?», «який я батько?», «яка я мати?», «як мене сприймає моя дитина?»

 

Першим кроком на цьому шляху для 200 українських сімей з Полтави та Білої Церкви  стало відвідання програми з підвищення батьківської компетентності «Батьківство в радість» - серії спеціалізованих тренінгів для батьків, які допомагають опанувати себе, свої почуття та емоції, та вчать розуміти власних дітей та спілкуватися з ними по-новому.

 

Програма базується на повазі до батьків та наданні їм підтримки у зовсім непростій справі виховання дітей; не просто декларує, а вчить бачити в дитині особистість, цінувати її, зростати разом з нею, сприяти створенню найкращих можливостей для її стабільного та гармонійного розвитку, залучаючи як можливості сім’ї, так і оточуючого середовища.

 

В рамках навчання батьки знайомляться з основами спілкування з дитиною, способами управління стресом і гнівом, основами розвитку дитини, прищепленням дітям дисципліни.

«Ми часто концентруємося на тому, чи радісною і щасливою є наша дитина, готові піти на жертовний вчинок, поступитися чимось власним заради дітей. Але при цьому забуваємо про те, що родина складається не тільки з дітей, але й з батьків», -  стверджує менеджер тренінгової діяльності Партнерства «Кожній дитині»  Олена Єсипенко.

Батьківство має приносити радість, робити батьків щасливими, радісними, здоровими. Тільки відчуваючи впевненість у власних силах, піклуючись про себе, батьки одночасно роблять щасливою і дитину, - наголошує вона.

Програма є додатковим інструментом попередити нехтуваннями потребами дитини в комплексі соціальних послуг для сімей з дітьми.Примусити себе сісти за парту в дорослому віці доволі складно. Та оскільки кожен з нас бачить головного вчителя своєї дитини  щодня у дзеркалі, завдання номер один для батьків – переглянути ті риси характеру, які б не хотілося в майбутньому бачити в своїх дітях. Особливо це стосується жорстокого поводження з дітьми та покарань.

 

«Більшість батьків не хочуть завдати шкоди своїм дітям. Іноді вони підсвідомо накопичують в собі негативні емоції та гнів і достатньо одного необережного кроку з боку дитини, щоб все це спалахнуло», - пояснює Олена Єсипенко.


«Виявляється, у поганої поведінки дитини є причини! І завдяки курсу я навчилася відслідковувати та долати їх», - поділилася своїми враженнями Марія – мама двох дітей та випускниця інтернатного закладу. «Після тренінгів я стала більш спокійною, вмію контролювати себе та боротися зі стресом, я точно знаю, що гніватися – це нормально, просто потрібно вчасно та правильно спрямовувати енергію, яка виникає при контасних емоціях». 


В цьому плані програма «Батьківство в радість» є додатковим інструментом в комплексі соціальних послуг для сімей з дітьми,  способом  попередити  в сімях нехтуваннями потребами дитини.

 

«Найближчим часом ми плануємо навчити ще 150 сімей за курсом «Батьківство в радість», - стверджує Лариса Стрига, менеджер проекту «Зростаємо разом». Для цього ми підготували близько двадцяти тренерів – співробітників центрів соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, фахівців дитячих навчальних закладів. Також паралельно з вечірніми заняттями для батьків нам вдалося організувати уроки арт-терапії для дітей з сімей, які проходять навчання. В подальшому ми плануємо залучати до роботи з дітьми волонтерів- студентів педагогічних навчальних закладів».

 

Про проект:

 

Проект «Зростаємо разом», спрямований на розвиток батьківського потенціалу вразливих сімей з дітьми в містах Полтава і Біла Церква, Київської області, реалізується Міжнародною благодійною організацією «Партнерство «Кожній дитині»Всесвітного дитячого фонду (World Childhood Foundation), Швеція.

Теги:  "Зростаємо разом" батьки й діти Полтава Біла Церква

Статтi на тему
Більше за темою
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ