Прийомна сім'я термінового влаштування: обмін досвідом
10 червня м. Броварський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за сприяння Представництва благодійної організації «Кожній дитині» в Україні організував зустріч для своїх колег із м. Біла Церква для обміну досвідом. У фокусі уваги спеціалістів служб у справах дітей та центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді опинилася перша в Україні прийомна сім'я термінового влаштування, яка працює в м. Бровари з 2009 року.
14 червня 2010
 

10 червня м. Броварський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за сприяння Представництва благодійної організації «Кожній дитині» в Україні організував зустріч для своїх колег із м. Біла Церква для обміну досвідом.

 

У фокусі уваги спеціалістів служб у справах дітей та центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді опинилася перша в Україні прийомна сім'я термінового влаштування, яка працює в м. Бровари з 2009 року.

 

Двогодинна захоплююча бесіда із прийомною мамою Наталею, соціальним працівником, що здійснює супровід прийомної сім'ї, іншими працівниками центру відбулася у неформальній обстановці і виявилася корисною для обох сторін. В ході спілкування вдалося детальніше зрозуміти механізм функціонування та фінансового забезпечення новоствореної сім'ї, її місце у системі забезпечення прав дітей: як діти направляються в сім'ю, як відбувається робота з кровним оточенням дитини, які є переваги та проблеми нового алгоритму сімейного влаштування дітей.

 

Учасники зустрічі проаналізували правове поле перебування дітей без статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування в прийомну сім'ю термінового влаштування. Зокрема вони ознайомилися із Положенням про прийомну сім'ю, та рішеннями Броварської міської ради щодо особливостей її функціонування.

 

Найбільше увагу гостей було прикуто до прийомної мами, вони цікавилися процесом відбору потенційних батьків, та особливостями виховання дітей в таких «екстремальних» умовах, коли в сім'ю може потрапити і немовля, і дитина підліткового віку. Прийомна мама пояснила свою «професійну стійкість», насамперед,  гармонійними взаєминами в родині та підтримкою, яку вона відчуває від чоловіка та дітей.

 

В свою чергу, соціальний працівник, яка опікувалася прийомною сім'єю термінового влаштування, пояснила, що успіх того, чи іншого дитячого випадку залежить не лише від того, як дитина адаптується до нових умов перебування, але й від ефективності програми реабілітації батьків. При надходженні дитини проводиться не тільки комплексне обстеження дитини та її сім'ї, але і виявляються усі її родинні зв'язки, відносини з родичами та інші соціальні контакти для того, щоб визначити можливості збереження сім'ї, перспективи влаштування дитини, і розробити індивідуальну програму реабілітації.

 

Забезпечення сімейних зв'язків з батьками та близькими людьми - це, напевно, найважливіший фактор, який впливає на успіх виховної роботи поза рідною сім'єю. На її думку, соціальна робота з батьками та родичами вилученої дитини має вестися в посиленому режимі, аби можна було відновити батьківський потенціал та повернути дітей до рідних.

 

Гості із м. Біла Церква пересвідчилися в тому, що така форма влаштування дітей в сім'ю є виправданою та ефективною, та висловили бажання розпочати підготовку до створення сім'ї термінового влаштування в своєму місті.

 

***

Прийомна сім'я термінового перебування була створена у м. Бровари в рамках проекту «Попередження розміщення дітей раннього віку в інтернатні заклади» в вересні 2009 року. За час свого існування в ній перебувало четверо дітей: всі вони не зазнали травми інституціоналізації і виховуються в родинах.

 

 

Джерело:  Кожній дитині

Статтi на тему
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ