Партнерство Кожній дитині уклало договори з міськрадами Білої Церкви та Полтави для спільних інвестицій у розвиток батьківського потенціалу вразливих сімей з дітьми

Відповідно до угод про співпрацю між благодійною організацією та місцевими органами влади протягом 2011-2011 рр. у цих містах буде реалізовуватися соціальний проект, спрямований на розвиток батьківського потенціалу, із загальним бюджетом 174 740 доларів США. Проект здійснюватиметься за підтримки Всесвітнього дитячого фонду (World Childhood Foundation), що працює під патронатом королеви Швеції Сільвії.

14 березеня 2011

Відповідно до угод про співпрацю між благодійною організацією та місцевими органами влади протягом 2011-2011 років у містах буде реалізовуватися соціальний проект, спрямований на розвиток батьківського потенціалу  вразливих сімей з дітьми, із загальним бюджетом 174 740 доларів США. Проект здійснюватиметься за підтримки Всесвітнього дитячого фонду (World Childhood Foundation), що працює під патронатом королеви Швеції Сільвії.

 

Нова ініціатива допоможе зберегти сім’ї для дітей, батькам яких важко задовольняти потреби дітей та покращувати їхній розвиток у ранньому віці. Для цього учасники проекту будуть вдосконалювати батьківські навички та посилювати батьківський потенціал.

 

Передбачається, що результатом проекту стануть доступніші послуги для вразливих сімей з дітьми в одному з мікрорайонів м. Полтави і м. Біла Церкви, зокрема планується створення школи батьківства, батьківських та дитячих клубів, груп самодопомоги для батьків, які виховують «особливих» дітей. В пілотних мікрорайонах міст  будуть відпрацьовані механізми раннього виявлення сімей, які опинилися у кризовій ситуації, а також проведена низка навчальних заходів для підвищення професійної компетентності фахівців соціальної сфери щодо роботи з вразливими сім’ями.

 

На думку розробників проекту, наявність відповідних потребам соціальних послуг безпосередньо в громаді дозволить зменшити рівень насильства та жорстокого поводження з дітьми, знизити показники позбавлення батьківських прав. Адже сімейні негаразди та відсутність вчасної допомоги сім’ї є типовою причиною потрапляння дітей до інтернатів, притулків та дитячих будинків.

 

«Кожна дитина має виховуватися в сімї, оскільки це найкраще середовище для її розвитку. Відповідно, якщо в сім’ї виникають проблеми, ми спрямовуємо всі зусилля, аби підтримати сім’ю і не допустити соціального сирітства та потрапляння дітей до інтернатів», - вважає координатор проекту Зоряна Вербич.

 

«Більшість сімейних кризових ситуацій можна вирішити на ранніх стадіях, але поглиблення кризи ускладнює їхнє вирішення. На жаль, в умовах діючої системи соціального захисту, сімя, як правило, потрапляє в поле зору вже тоді, коли допомогти їй вже дуже складно. Через це найбільше страждають діти, адже їхнє виховання в інтернатах ускладнює здобуття пристойної освіти, роботи, влаштування сімейного життя. Найприкріше те, що вихованці інтернатів дуже часто відмовляються вже від власних дітей, повторюючи цикл соціального сирітства» - підсумовує фахівець.

 

В рамках мікрорайонів проект намагатиметься також активізувати наявні ресурси – організації, підприємства та конкретних людей для їхньої участі в підтримці сімей з дітьми. Підтримку надаватимуть у формі організації чи спонсорства громадських заходів для сімей та дітей, надання допомоги конкретній сім’ї в ролі батьків-наставників, спроби себе в ролі тренера чи просто більш усвідомленої участі в житті громади, починаючи зі шкільних батьківських зборів.

 

Для ефективного використання наявних ресурсів громади, послуги розвиватимуть виключно на основі потреб вразливих сімей та дітей у них, для чого Партнерство «Кожній дитині» проведе окреме дослідження.

 

Виходячи з результатів аналізу, після підвищення кваліфікації спеціалістів соціальної інфраструктури та активізації наявних в громаді ресурсів, буде створено модель надання послуг з розвитку батьківського потенціалу для вразливих сімей з дітьми, аби менше дітей потрапляло до інтернатних закладів.

 

Довідково:

  • В Україні 103 542 дитини-сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування, це 1.2% від дитячого населення
  • 20 000 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування перебувають в інтернатних закладах в Україні (ЮНІСЕФ)
  • 30% дітей влаштовується в інтернати через бідність сімей, 30% через соціальні негаразди в сім’ї, більшість вихованців інтернатів мають одного чи двох батьків, більше 10% соціально і педагогічно занедбаних дітей – діти з благополучних родин (ЮНІСЕФ)
  • 89% неповних сімей України – це сімї, де дітей виховує одна мати (Держкомстат України)
  • 4 хвилини на день – приділяє вихованню дитини середньостатистичний український батько
  • Більше 50% населення України потерпали від насильства в сімї впродовж свого життя, причому 30% зазнавали насильства у дитячому віці (GfK Ukraine, 2009).
Джерело:  Кожній дитині
Теги:  "Зростаємо разом" Полтава Біла Церква

Статтi на тему
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ