Побачити проблему дитини її очима

Партнерство «Кожній дитині» готує фахівців для підвищення батьківської компетентності в містах Біла Церва і Полтава.

29 червня 2011

Протягом травня-червня 2011 року 50 фахівців державних та громадських організацій, які працюють із сім’ями з дітьми  м. Полтави  і Білої Церкви Київської області пройшли навчання за тренінговим курсом з формування батьківської компетентності «Батьківство в радість». З вересня цього року набуті знання з догляду, виховання та розвитку дітей вони будуть передавати сім’ям, які відвідуватимуть сімейні клуби та батьківські курси, створені у містах в рамках проекту «Зростаємо разом», спрямованого на підвищення батьківської компетентності вразливих сімей з дітьми та поширення цінностей усвідомленого батьківства.

 

Важливо щоб батьки приділяли більше уваги питанням раннього розвитку дитини, адже саме в цей час питання організації правильного харчування, виховання, здорового способу життя є найбільш актуальними. Від цього залежить здоров’я, поведінка, гармонійний розвиток дитини, - пояснює консультант з тренінгової діяльності Партнерства «Кожній дитині» Олена Єсипенко.

По завершенні курсу фахівці переконуються: для того, щоб ефективно допомогти дитині, потрібно передусім спиратися на виховний потенціал батьків, а також на найближче оточення сім’ї. Завдання спеціаліста в цьому випадку – зміцнити виховний потенціал батьків та навчити використовувати сильні сторони сім’ї, ресурси найближчого оточення і громади.

 

«Цей тренінг вигідно відрізняється від інших великою кількістю практичних занять, а не теорії, - ділиться своїми враженнями Оксана Макаренко, практикуючий психолог з Полтави. Маючи справу з великою кількістю дітей на роботі вона зізнається, що залишатися свідомою і лагідною мамою вдома буває складно: «Іноді мій син говорить, щоб я спілкувалася з ним лагідніше, адже я не на роботі», - нарікає вона.


Олена Волкова, практичний шкільний психолог з м. Білої Церкви, яку направили на тренінг з роботи, на власному досвіді переконалася у актуальності навчання для кожного, у кого є діти:

 

Я відвідувала багато семінарів, але на цьому відчуваю, що це не просто робота, а те, що мені самій у першу чергу потрібно в житті. Через таку програму не завадило б проходити усім батькам. Спочатку і не сподівалася, що у мене вийде з першого разу, і я отримаю задоволення від навчання», - розповідає вона.

У процесі роботи на тренінгах учасники удосконалили  навички проведення тренінгів,  отримали  нові знання про сучасні методи та підходи підтримки батьків у справі виховання дітей, навчилися мотивувати батьків до самоосвіти та самовдосконалення. 

 

Довідково:

  • За даними міжнародних досліджень від обсягу уваги, що батьки приділяють дитині, залежить розвиток дитини, її психологічний та емоційний стан, а також майбутня успішність.

  • В Україні у середньому батько приділяє вихованню дитини лише 4 хвилин на день. На жаль, тільки третина від українських татусів допомагають своїм дітям робити домашні завдання і ледь 10% татусів  доглядають за своїми дітьми, коли останні хворіють.80% батьків вважають, що діти до одного року занадто малі для того, аби грати з ними у розвиваючі ігри. Кожного дня грають з дітьми та читають їм книжки лише 50% батьків.  Стільки ж знає про основні показники розвитку дитини.

  • Низький рівень обізнаності батьків про правильне харчування дитини, попередження інфекційних хвороб та недостатня увага до проблем підлітків призводять до порушення стану здоров’я та проблем розвитку дитини, а також збільшення кількості ВІЛ-інфікованих серед неповнолітніх.

  • Правильне спілкування з підлітками, активна участь сім’ї та батьків зокрема може попередити ризикову поведінку та врятувати життя власних дітей. 23% хлопців та 12% дівчат - щоденні курці. Алкогольні напої вживають 84% підлітків. Лише 22% підлітків мають правильні знання про шляхи інфікування ВІЛ. 14% учнівської молоді вживали марихуану хоча б один раз, 4% - транквілізатори або заспокійливі, 3% мали досвід вживання інгалянтів. Найбільш вживаними наркотиками залишаються марихуана або гашиш. Понад 21% хлопців та 11% дівчат мають статеві контакти протягом останніх 12 місяців. Вживання алкоголю та доступність наркотиків серед учнівської молоді в Україні збільшується щороку. Ці діти потребують збільшення уваги та піклування батьків аби повернутися до здорового життя. 

Про проект:

 

Проект «Зростаємо разом», спрямований на розвиток батьківського потенціалу вразливих сімей з дітьми в містах Полтава і Біла Церква, Київської області, реалізується Міжнародною благодійною організацією «Партнерство «Кожній дитині» за фінансування Всесвітного дитячого фонду (World Childhood Foundation), Швеція.

Теги:  "Зростаємо разом" соціальні фахівці Полтава Біла Церква

Статтi на тему
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ