Виробити спільне бачення щодо запровадження сімейного патронату

20 квітня на базі Притулку №1 м. Києва відбулося робоче засідання «Роль фахівців Притулку №1 у запровадженні в м. Києві моделі «сімейного патронату».

20 квітня 2012

 

20 квітня на базі Притулку №1 м. Києва відбулося робоче засідання «Роль фахівців Притулку №1 у запровадженні в м. Києві моделі «сімейного патронату». 

 

В рамках заходу його учасники ознайомилися з метою, завданнями та очікуваними результатами проекту «Запровадження кращих практик альтернативного догляду для дітей, які тимчасово залишилися без батьківського піклування»; обговорили презентацію та алгоритм пілотування в м. Києві моделі «сімейного патронату», визначили переваги, ризики для категорій дітей, які можуть бути влаштовані до запропонованої моделі.

discussion

 

В презентації проекту заступник директора з розвитку програм Зінаїда Кияниця наголосила, що метою проекту є створення ідеальної моделі, яка буде діяти згідно чинного законодавства в найкращих інтересах дітей. Модель передбачатиме екстрене влаштування вразливих груп дітей: дітей, тимчасово позбавлених батьківського піклування, покинутих дітей, дітей вулиць, а також дітей без офіційного статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.

 

В цьому плані основним завданням учасників проекту має стати робота на повернення дитини в сімю та зменшення ризиків для дитини, завдяки чому дитина отримує право на виховання в безпечному сімейному середовищі відповідно до Конвенції ООН про права дитини.

 

Учасники зазначили, що на даний момент вже зроблено перші кроки до створення патронатних сімей у м. Києві: створено команду фахівців та розпочато їхнє навчання, розроблено методичні рекомендації з пошуку майбутніх батьків, заключено відповідні угоди між компетентними органами та визначено пілотні райони у м. Києві.

 

Під час обговорення фахівці піднімали різні питання, які їх турбували по відношенню до функціонування моделі сімейного патронату: сфери відповідальності різних компетентних структур, алгоритм влаштування і вибуття дітей з сімей, створення сімейних умов для дітей із затримкою розвитку, освіта та медичне обстеження дітей, готовність батьків працювати з різними категоріями дітей тощо.

 

 

short term fostering

«До позитивного моменту введення сімейного патронату слід віднести те, що держава виходить на більш цивілізований рівень надання послуг для сімей з дітьми, - зазначила в своєму виступі Ірина Геннадіївна Дуванська – директор притулку.  

 

Особливо цінним в цій моделі є раннє виявлення пограничних станів в сім’ї, успішне виконання якого дозволяє врятувати від травм більшу кількість дітей. Відтепер у дітей з’являється альтернатива»,- підсумувала вона.

 

Також в ході засідання були обговорені ролі фахівців Притулку у запропонованій моделі та вироблене бачення місії та основних завдань відділення сімейного патронату.

 

Насамкінець, учасники розглянули методичні рекомендації щодо проведення організаційно-інформаційної кампанії по відбору кандидатів у патронатні вихователі та інформаційні повідомлення для майбутніх роздаткових матеріалів.

 

Джерело:  Партнерство "Кожній дитині"
Теги:  сімейний патронат

Статтi на тему
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ