Громадські організації звераються до країн з вимогою ратифікувати процедуру подання скарг до Комітету ООН з прав дитини

Женева, 28 лютого 2012 року – вперше після двадцяти років з часу визнання прав дитини, діти отримали можливість  безпосереднього доступу до правосуддя на міжнародному рівні через щойно прийняту процедуру подання скарг.

01 березеня 2012

Для того, щоб ця процедура стала реальністю для постраждалих дітей, країни повинні підписати та ратифікувати новий факультативний протокол Конвенції ООН з прав дитини. Офіційна церемонія ООН з підписання цього протоколу і ратифікації відбулася 28 лютого в Женеві, під час сесії Ради ООН з прав людини.

 

Двадцять країн з усього світу, зокрема Австрія, Бельгія, Бразилія, Чилі, Коста-Ріка, Фінляндія, Німеччина, Італія, Люксембург, Мальдіви, Малі, Чорногорія, Марокко, Перу, Португалія, Сербія, Словаччина, Словенія, Іспанія і Уругвай, продемонстрували   політичну волю щодо захисту прав дітей і стали першими підписантами протоколу.

 

Це стало важливим кроком, проте вищевказані країни повинні ще ратифікувати протокол перед тим, як він вступить в дію.

 

«Ми сподіваємося, що кожна країна виправдає покладені на них зобов’язання щодо дітей і підпише та ратифікує цей інструмент найближчим часом», - зазначила Марія Майерс, директор  групи НУО з виконання Конвенції ООН про права дитини від імені учасників групи та партнерів.

 

Ми маємо забезпечити якнайшвидше впровадження в дію цього інструменту, для того щоб ним могли користуватися діти, які цього потребують.

Факультативний протокол посилить Конвенцію ООН про права дитини та факультативні протоколи до Конвенції про торгівлю дітьми, дитячу проституцію і дитячу порнографію і про участь дітей у збройних конфліктах. Він надасть можливість дітям, чи їхнім представникам, можливість, якщо вони не можуть забезпечити правосуддя в їхній країні, подавати апеляції в Комітет ООН з прав дитини – міжнародний незалежний орган, який опікується моніторингом і запровадженням Конвенції ООН та факультативних протоколів.

  

Церемонія підписання факультативного протоколу в ООН – результат активної кампанії, яку проводила коаліція НУО, які опікувалися правами дитини і правами людини, з усього світу починаючи з 2006 року. Коаліція НУО проводила кампанію задля того, щоб у дітей з’явився новий інструмент для подання скарг, еквівалентний тому, який існує у дорослих на рівні ООН.

 

Коаліція НУО продовжуватиме свою роботу задля того, щоб цей третій протокол якомога швидше набрав чинності, використовуючи досвід затвердження двох попередніх протоколів.  Також НУО працюватимуть над популяризацією і роз’ясненням механізму дії цього інструменту дорослим і дітям, для того щоб цей протокол приніс відчутні позитивні зрушення у справі захисту прав дітей в усьому світі.

 

Oзнайомитися із текстом Факультативного протоколу можна тут.

 

Додаткову інформація щодо процесу подання скарг можна прочитати тут.

Джерело:  Партнерство "Кожній дитині"
Теги:  адвокація права дитини інтереси дітей

Статтi на тему
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ