Шукаємо патронатних вихователів

Для роботи патронатними вихователями шукаємо сім’ї, які готові в своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту. Гарантовані: заробітна плата, кошти на виховання дитини, комплексна професійна підтримка. 

17 квітня 2013

Якщо Ви – подружжя з досвідом виховання власних, уже повнолітніх дітей, проживаєте на спільній житловій площі в м. Києві, маєте час і любите працювати з дітьми, пропонуємо нову роботу – сімейний патронат. 

Сімейний патронат допомагає дітям, чиї батьки деякий час не можуть опікуватися ними в силу різних життєвих обставин. Бувають випадки, коли через недбалість або жорстоке поводження  дітям загрожує небезпека. Інколи у дітей хворіють або помирають батьки, й за ними нікому доглядати. Трапляється й так, що дітей залишають у пологових будинках ще при народженні, й доки триває кількамісячна бюрократична тяганина  з «відмовою» мами, немовлята безпомічно чекають своєї долі насамоті в лікарняній палаті...  Коли батьки в силу складних життєвих обставин не можуть опікуватися дітьми, їх на певний час беруть на виховання професійні патронатні сім’ї.

Патронатні вихователі  унікальна для України професія, що з'явилася в рамках соціального експерименту, початого Партнерством «Кожній дитині» у 2009 році. Тоді в м. Бровари Київської області було створено першу в Україні прийомну сім’ю термінового влаштування – родину Євгена та Наталії Дудків. У 2011 році досвід підхопила родина Гурських із м.Біла Церква, а в 2012 році - сім'я Кузнєцових із Києва. Прикметно, що у світі робота патронатними прийомними батьками – це поширена і дуже почесна практика.  Патронатні батьки проходять спеціальну підготовку – навчальний курс, який дозволяє опанувати всі нюанси роботи з дітьми, які через складні життєві обставини не можуть бути з рідними мамою і татом. 


«Аби стати навіть патронатним вихователем, необхідно відчути справжній поклик душі, – впевнена Наталія.  Це ж усе налагоджене життя змінюється! Та я не втомлююся повторювати: якщо людина не боїться жертвувати чимось особистим заради іншого, якщо здатна полюбити чужу дитину – тоді може братися за цю справу. Діти дуже відчувають фальш!»


Кожна з 20 життєвих історій дітей-вихованців унікальна – наймолодшій дитині був всього 1 місяць, а  найстаршому – 10 років. І якими б складними не були обставини, що  залишили цих дітлахів поза материнською та батьківською увагою,  все ж за цей час 6 дітей повернулося до власних біологічних родин, які пройшли реабілітацію, а 14 дітей знайшло нову сім’ю, та найголовніше   жодна дитина не потрапила до інтернатного закладу.

Основну інформацію про сімейний патронат, ролі та функції патронатних батьків Ви можете прочитати на сайті http://www.patronat.in.ua/about/, а також переглянути на нашому відео-каналі за ось цим посиланням

За довідками звертайтеся:


(044) 482-23-13  Циганкова Ірина Степанівна, психолог Київського міського центру дитини
(044) 484-05-23    Березіна Валентина Олександрівна, начальник відділу Служби у справах дітей КМДА
(044) 288-29-99   Стрига Лариса Іванівна, менеджер проектів Партнерства «Кожній дитині»


***

Ініціатива здійснюється в рамках проекту «Сімейний патронат: запровадження кращих практик альтернативного догляду дітей, які залишилися без батьківського піклування», що виконується Партнерством «Кожній дитині» у співпраці зі Службою у справах дітей м. Києва та Київським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за підтримки Всесвітнього дитячого фонду (World Childhood Foundation) та Міністерства соціальної політики України.

Теги:  сімейний патронат

Статтi на тему
Більше за темою
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ