В Луганську й Тернополі представлено проект державного стандарту соціальної інтеграції випускників інтернатів

18 та 20 червня 2013 року в Тернополі й Луганську відбулися круглі столи з метою ознайомлення із проектом державного стандарту соціальної інтеграції випускників інтернатних закладів, а також узгодження підходів до його апробації на місцях. 

18 липня 2013

Проект державного стандарту було розроблено експертами Партнерства «Кожній дитині» на замовлення Міністерства соціальної політики України протягом вересня 2012р. – лютого 2013р. Документ враховує кращий досвід і результати україно-швейцарського проекту «Впевнений старт: програма соціальної інтеграції молоді, позбавленої батьківського піклування», який  з 2010 року Партнерство спільно зі Швейцарським бюро Міжнародної соціальної служби впроваджує в Київській області.

                               Під час  круглого столу в ТернополіУ роботі круглих столів, що проходили в Тернополі та Луганську, взяли участь представники обласних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служб у справах дітей, управлінь освіти й науки, а також директори та соціальні педагоги інтернатних закладів із тих районів Тернопільської і Луганської областей, у яких буде здійснюватися безпосередня апробація.

Відповідно до наказу Міністерства соціальної політики № 291 від 21.05.2013 для апробації стандарту пілотними визначені Житомирська, Київська, Луганська, Тернопільська області, а також м. Київ. Апробація держстандарту триватиме з травня по листопад 2013 року. За словами Ігоря Носача, менеджера проекту «Впевнений старт», проведення круглих столів – це перший етап співпраці Партнерства «Кожній дитині» та пілотних територій щодо апробації стандарту. Наступним етапом стане проведення триденного тренінгу для фахівців, які будуть безпосередньо залучені до надання підтримки молоді, позбавленій батьківського піклування. На круглому столі в Луганську

 

В ході зустрічей учасники розглянули стан забезпечення прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа. Також вони ознайомилися з інноваційними підходами й принципами підтримки випускників інтернатних закладів в період завершення перебування в закладі та початку самостійного життя, зокрема, з алгоритмом та процедурою здійснення оцінки потреб, складання індивідуального плану підтримки.

Учасників зустрічей цікавили терміни апробації, хто буде її здійснювати та хто може бути залучений. Під час засідань було розглянуто, якими є межі відповідальності фахівців із соціальної роботи та працівників інтернатів, а також як буде здійснюватися робота з молоддю, позбавленою батьківського піклування, після завершення апробації.  Згідно проекту стандарту робота з випускниками має початися не менше, ніж за рік до виходу з інтернату та тривати як мінімум рік після виходу з нього. Соціальний працівник та майбутній випускник мають бути партнерами у реалізації спільних дій у процесі соціалізації.

Додатково:

  • Із проектом державного стандарту соціальної інтеграції випускників інтернатних закладів можна ознайомитися за цим посиланням.
  • Проект «Впевнений старт: програма соціальної інтеграції молоді, позбавленої батьківського піклування» спрямований на створення системи підготовки та супроводу вразливої молоді в період переходу до самостійного життя. Проект впроваджується Партнерством «Кожній дитині» спільно із Швейцарським Бюро Міжнародної соціальної служби за фінансової підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва та Уряду кантону Женеви, Швейцарія.
Теги:  "Впевнений старт" випускники інтернатів державний стандарт Міністерство соціальної політики України

Статтi на тему
Більше за темою
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ