Підготовка тренерів за програмою для молоді "Як стати успішним"

Ви – тренер? Маєте бажання професійно вдосконалюватися? Запрошуємо до участі в програмі навчання для тренерів за програмою для молоді «Як стати успішним». Участь у програмі – безкоштовна. Відбір проводиться на конкурсній основі. 

14 жовтня 2013

КОНТЕКСТ

Вихованці та випускники інтернатних закладів залишаються однією з найбільш уразливих категорій молоді в Україні. Зважаючи на це, актуальною є потреба у розвитку для них системи професійних соціальних послуг. На замовлення Міністерства соціальної політики України МБО «Партнерство «Кожній дитині»  розробило проект Державного стандарту послуги соціальної інтеграції випускників інтернатних закладів, який наразі проходить апробацію в центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Києва, Київської, Житомирської, Луганської та Тернопільської областей (Наказ Мінсоцполітики № 291 від 21.05.2013). Документ розроблений із урахуванням міжнародних стандартів альтернативної опіки та базується на кращому досвіді проекту «Впевнений старт» та інших проектів, що реалізовувались в останні роки. Окрім  алгоритму індивідуальної роботи з молоддю в період переходу до самостійного життя, що є основою стандарту, передбачається запровадження різноманітних форм клубної роботи для підлітків та молоді, які спрямовані на розвиток їх життєвих навичок та розширення мережі соціальних контактів. Для цього була розроблена й апробована тренінгова програма підвищення соціальної компетентності молоді «Як стати успішним».

Про програму

Мета навчальної програми підготовка й підвищення професійної компетентності тренерів з питань соціальної інтеграції дітей та молоді, позбавлених батьківського піклування.

 

Навчальна програма включає два етапи:


І етап: навчальний

  • Участь у 5 - денному тренінгу, в основу якого покладені інноваційні підходи й принципи підтримки дітей та молоді, позбавлених батьківського піклування, кращий досвід реалізації програми клубу «Як стати успішним».

ІІ етап: практичний

  • Проведення учасниками самостійно 3-4 тренінгових занять за програмою «Як стати успішним» для однієї групи дітей та молоді, позбавленої батьківського піклування, за потребою у супроводі закріпленого наставника.
  • Супервізійна зустріч для обміну досвідом, отримання консультацій від експертів навчальної програми (1 день).
  • Підсумкова зустріч команди тренерів, отримання сертифікатів (1 день).

Орієнтовні дати проходження І-го етапу навчання: 20-24 листопада 2013 року. Орієнтовний час завершення підготовки тренерів – лютий 2014 року.


Умови участі

До участі в конкурсі запрошуються:

  • тренери з досвідом роботи з вразливою молоддю, дітьми та сім’ями;
  • фахівці соціальної сфери, представники громадських організацій, які мають практичний досвід роботи з дітьми та молоддю, позбавленими батьківського піклування, та планують зайнятися груповими формами роботи.

Участь в навчальній програмі – безкоштовна. Організатори забезпечують необхідні методичні матеріали, обіди та кава-паузи, а також проживання для учасників з регіонів. Доїзд з інших міст України до м. Києва учасники оплачують самостійно. 

Зверніть увагу! Сертифікат тренера за навчальною програмою з питань соціальної інтеграції дітей та молоді, позбавлених батьківського піклування, отримають тільки ті учасники, які братимуть участь у всіх її етапах.

 

Для участі в конкурсі необхідно до 4 листопада 2013 року на електронну адресу training@p4ec.org.ua надіслати:

  • заповнену анкету – заявку (форму анкети завантажити тут >>);
  • мотиваційний лист, в якому пояснити, чому Вас зацікавила участь у навчальній програмі та як Ви плануєте використати отримані знання та вміння.

Відбір учасників проводиться на конкурсній основі. Пріоритет у відборі тренерів буде надаватися учасникам з пілотних регіонів, які беруть участь у реалізації проекту чи апробації стандарту, тренерам та фахівцям, які вже мають подібний досвід та претендентам, які підтвердять свої наміри щодо подальшого використання набутих знань та вмінь. Організатори залишають за собою право відмовити в участі у тренінгу за результатами конкурсного відбору та у зв’язку з обмеженою кількістю місць. Кандидати, які пройдуть конкурсний відбір, отримають підтвердження електронною поштою до 11 листопада  2013 року.

 

Контакти

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до Ольги Павлик, координатора тренінгових програм Партнерства «Кожній дитині» (електронна пошта: training@p4ec.org.ua або o.pavlyk@p4ec.org.ua, телефон: 044 288 29 99). 


***

Для довідки:

Проект «Впевнений старт: програма соціальної інтеграції молоді, позбавленої батьківського піклування» спрямований на створення системи підготовки та супроводу молоді, позбавленої батьківського піклування, в період переходу до самостійного життя. Проект впроваджується Партнерством «Кожній дитині» спільно із Швейцарським Бюро Міжнародної соціальної служби за фінансової підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва та Уряду кантону Женеви, Швейцарія.

Проект охоплює послугами близько 200 молодих людей, позбавлених батьківського піклування, в тому числі вихованців та випускників інтернатних закладів; вихованців прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, молоді, яка перебуває під опікою родичів або вже розпочала самостійне життя після виходу з-під державної опіки.


Теги:  "Впевнений старт" молодь позбавлена батьківського піклування тренінги навчання

Статтi на тему
Більше за темою
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ