Громадські організації виступають проти скорочення фахівців із соціальної роботи в Україні

Партнерство «Кожній дитині» спільно з іншими організаціями, що працюють у сфері захисту дітей, звернулися до Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка із заявою про недопущення скорочення фахівців із соціальної роботи. 

14 березеня 2014

Рішення про скорочення 12000 фахівців із соціальної роботи, запроваджених для роботи в територіальних громадах у травні 2012 року, було запропоновано Міністерством фінансів України у проекті постанови Кабінету Міністрів України №31-07340-14-5/4958 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 грудня 2010 року 1149» від 06.03.2014. Основним аргументом для ініціювання проекту постанови став висновок стосовно дублювання функцій фахівця із соціальної роботи з працівниками інших соціальних закладів.

Проте пропозицію такого рішення Міністерством фінансів неурядові організації вважають безпідставною, оскільки з часу запровадження нововведених посад соціальних фахівців до сьогодні не була проведена оцінка ефективності та результативності їх діяльності, тоді як у разі їх скорочення послуги перестануть бути доступними для 141 тисячі сімей, які в цей час перебувають під соціальним супроводом та близько 75 тисяч дітей, що знаходяться на вихованні у прийомних сім'ях, дитячих будинках сімейного типу, в сім'ях опікунів та піклувальників. 

«Ми з розумінням ставимося до намірів Уряду України скоротити видатки державного бюджету, але при цьому хочемо зазначити, що є неприпустимим заощаджувати на забезпеченні потреб дітей, сімей та інших найуразливіших категорій населення», - йдеться в листі представників громадськості. «Запропоноване Міністерством фінансів України скорочення посад фахівців із соціальної роботи призведе до збільшення витрат на утримання закладів інтернатного типу, збільшення кількості безробітних, показників соціального сирітства».


На думку експертів, що працюють в cфері забезпечення й захисту прав дітей та підтримки сімей з дітьми, у разі прийняття Урядом України рішення про скорочення посад фахівців із соціальної роботи або штучного зменшення їх кількості, воно буде мати негативний соціальний та політичний резонанс у суспільстві. 


За словами Василини Дибайло, директора Партнерства «Кожній дитині»,

Роль фахівця з соціальної роботи в окремо взятій громаді – неоціненна. Він виступає не тільки у якості надавача соціальних послуг, а є і консультантом, посередником, представником інтересів сімей і дітей. У селі чи в місті фахівець із соціальної роботи іде до кожного клієнта за місцем проживання із чітким завданням: виявити кризу в сім’ї ще на ранньому етапі, допомогти батькам дитини, які опинилися в скруті, не втратити батьківський потенціал, зберегти родину для дитини. Таким чином, їх робота безпосередньо вирішує проблеми соціального сирітства, які коштують державі набагато більше. 

Вже зараз утримання закладів інтернатного типу складає державі 5,7 млрд. гривень на рік.


Із повним текстом листа до Арсенія Яценюка від імені громадських організацій Ви можете за посиланням нижче.  

Теги:  права дитини інтереси дітей соціальні фахівці адвокація

Статтi на тему
Більше за темою
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ