«Дитяча» політика без дітей?
Комітет ООН з прав дитини заслухав Альтернативний звіт українських громадських організацій.
29 червня 2010

 

14 червня в Женеві відбулося засідання передсесійної робочої групи Комітету ООН з прав дитини, на якій було розглянуто альтернативний звіт, підготований громадськими організаціями України (2002-2006 рр.).

 

 Женева

В Україні у сфері захисту прав дітей існує маса прогалин і невирішених проблем, - стверджують представники громадськості.

 

Так незважаючи на зменшення темпів народжуваності, кількість дітей, які перебувають в інституційних закладах (притулки, дитячі будинки, інтернати) у розрахунку на 100 000 дитячого населення продовжує зростати і на 2007 складала 285,8, що було на 41% більше ніж у кризовому 2000-му році. Невідповідність міжнародним стандартам процедур усиновлення, зокрема не ратифікованість Гаазької Конвенції з міжнародного усиновлення, також була у фокусі української делегації.

 

Серед інших проблем, які гальмують реформу системи захисту прав дітей в Україні, активісти назвали фрагментованість  відповідальності за дітей між кількома міністерствами; незабезпеченість сімей соціальними послугами внаслідок їхньої монополізації державою, відсутність належної прозорої системи моніторингу та контролю, яка б свідчила про зрушення у сфері реформ.

 

Даючи оцінку реалізації права дитини на сім'ю в Україні, В. Кузьмінський, директор ПБО «Кожній дитині» в Україні, наголосив на недотриманні урядом України попередніх рекомендацій Комітету ООН щодо збільшення підтримки вразливих сімей з дітьми. У своєму виступі він сказав про необхідність розробки чіткого бачення реформи системи захисту прав дітей, в тому числі в управлінні та підходах до її здійснення.

 

В переліку питань також обговорювалися відсутність залучення дітей до процесу розробки та впровадження «дитячої» державної політики, в тому числі не сприйняття дітей в якості суб'єкту прав; відсутність інститутів незалежного контролю захисту прав дитини на кшталт уповноваженого у правах дитини;  незначний поступ у розбудові ювенальної юстиції,  низька поінформованість про шкідливість фізичних форм покарання дитини в сім'ї, посилене покарання для дітей втягнутих у злочину діяльність. 

 

Крім того, громадські активісти висловили членам Комітету занепокоєння з приводу становища дітей-мігрантів, котрі перебувають на території України без супроводу дорослих і лишаються поза увагою державної політики та законодавства. Серед інших питань наголошували на  прогалинах у дотриманні права на освіту, зокрема дошкільну та жорстокому поводженні по відношенню до дітей.

 

Отримана інформація допоможе Комітету підготувати низку запитань до офіційної делегації України та рекомендації, які допоможуть впровадженню реальних змін і покращенню ситуації в сфері прав дітей. Нагадаємо, що урядова делегація України візьме участь у розгляді Комітетом з прав дитини національного звіту під назвою «Національна доповідь» про реалізацію Україною положень Конвенції ООН з прав дитини у січні 2011 року.

 

Читати "Альтернативний звіт" повністю >>



Джерело:  Кожній дитині

Статтi на тему
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ