Як допомогти молоді, позбавленій батьківського піклування, впевнено розпочати самостійне життя?

5 квітня Партнерство «Кожній дитині» провело відкритий простір «Як допомогти молоді, позбавленій батьківського піклування, впевнено розпочати самостійне життя?» з метою обговорити окремі аспекти соціальної інтеграції випускників інтернатних закладів та підготувати ідеї та рекомендації щодо її подальшої реалізації.

06 квітня 2012

Серед учасників відкритого простору були представники організацій, що працюють в інтересах дітей, співробітники центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служб у справах дітей, громадських організацій та діти й наставники з м. Біла Церква та Тараща, задіяні в проекті «Впевнений старт: програма соціальної інтеграції молоді, позбавленої батьківського піклування».

 

На початку заходу з привітальним словом виступили В. Дибайло, директор Партнерства «Кожній дитині» та Рольф Відмер – директор Швейцарського бюро Міжнародної соціальної служби. Останній зазначив, що з огляду на його багаторічний досвід роботи з вразливими дітьми в різних країнах світу, можна визначити певні передумови для успішної інтеграції молоді в самостійне життя:

 

«У результаті розмов з близько 400 дітьми-сиротами, більшість з них зазначила, що успішною інтеграцією в самостійне життя завдячують дорослим. А саме тому, що зустріли на своєму життєвому шляху людину, яка переймалася їхніми проблемами та сприймала їх як власні, а також змогла оцінити їх як особистостей.

 

Кожна людина не зважаючи на своє минуле, може досягнути успіхів в майбутньому. Що стосується дітей, то для цього є окремі передумови: по-перше, дитина має зростати в безпечному середовищі; по-друге, має бути особа, до якої вона може звернутися; по-третє, мають бути створені умови, в яких дитина зможе розвивати ресурси, таланти й компетенції».

 

Питання, які визначили до обговорення учасники «відкритого простору» стосувалися таких нагальних проблем як соціальне житло для дітей, способи мотивувати молодь до співпраці, найскладніші питання для випускників після початку самостійного життя, підвищення кваліфікації співробітників, які працюють з дітьми та багатьох інших.

 

«Наша група обговорювала питання, як мотивувати молодь до співпраці, - ділиться своїми враженнями Олена з Оболонського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 

З власного досвіду роботи з молоддю, з числа дітей-сиріт, я зазвичай співпрацювала у питаннях вирішення житлових проблем. Адже часто-густо діти після виходу з інтернату змушені повертатися в ті ж сім’ї, з яких їх було вилучено, нерідко це відбувається силоміць через відповідні органи.

 

Через обговорення у групі ми визначили, що важливу роль у співпраці з молоддю відіграє мотивація а також наявність у молодих людей позитивного досвіду власних успіхів, приклади інших людей, які опинялися в такій самій ситуації. В цьому сенсі наше завдання як співробітників допомогти дитині побачити власні ресурси, свої сильні сторони, прислухатися до інтересів дитини, враховувати її думку, а не нав’язувати власну», - підсумувала вона.

 

Відкритий простір передбачав, що кожен учасник дискусії міг вільно обирати собі тему для обговорення та змінювати її в разі зацікавленості. Кожна група, яка обговорювала питання, вела протокол, які потім тиражувалися для всіх учасників відкритого простору.

 

Захід, проведений в такому інноваційному форматі допоміг визначити та обговорити питання та ідеї, які до цього не вдавалося розглянути комплексно, а також сприяв творчому підходу в пошуку рішень щодо побудови майбутнього для молоді, позбавленої батьківського піклування.

 

 

 

 

Джерело:  Партнерство "Кожній дитині"

Статтi на тему
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ