Відбулось публічне обговорення законодавчого врегулювання сімейного патронату

12 червня 2013 р. в Комітеті Верховної Ради з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму пройшов круглий стіл, де були розгянуті пропозиції щодо врегулювання сімейного патронату в Україні на законодавчому рівні

12 червня 2013

Круглий стіл на тему "Сімейний патронат: досвід впровадження та шляхи законодавчого врегулювання" проходив за ініціативи Партнерства "Кожній дитині"  організації, що започаткувала запровадження патронату над дітьми в Україні. Захід став початком публічного обговорення питання здійснення патронату й визначення його місця в системі забезпечення прав дітей та підтримки сімей з дітьми. 


У засіданні круглого столу взяли участь голова Підкомітету Верховної Ради України з питань молодіжної політики, сім’ї та дитинства Микола Жук, директор Департаменту сім’ї та дітей Міністерства соціальної політики України Руслан Колбаса, керівник Управління забезпечення діяльності Уповноваженого Президента України з прав дитини Адміністрації Президента України Людмила Волинець, представники органів місцевого самоврядування м. Києва та Київської області, члени Громадської Ради при Міністерстві соціальної політики України, науковці, представники громадських організацій, журналісти.  

Учасники круглого столу ознайомилися з досвідом та першими результатами впровадження патронату в Україні, заслухали пропозиції щодо внесення ряду законодавчих змін, які стосуються посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми і визначають шляхи врегулювання питання патронату над дітьми. Вібдулася дискусія з питань створення можливого законодавчого підґрунтя для запровадження патронату над дітьми на загальнонаціональному рівні. 

Заступник голови Громадської ради з питань сім’ї та дітей при Міністерстві соціальної політики України, керівник робочої групи по розробці пропозицій до законодавства щодо запровадження патронату і заступник директора Партнерство "Кожній дитині" Зінаїда Кияниця у своєму виступі зазначила: 


Здійснення патронату над дитиною схоже на функції "швидкої допомоги", яка миттєво реагує на потребу в захисті прав дитини, надає якісну й ефективну допомогу. Та щоб ця модель працювала добре, однієї  роботи з влаштованою дитиною недостатньо...  Набагато важливіше - чітко спланувати роботу з її біологічною сім'єю та узгодити між різними структурами дії щодо її підтримки. Нині цей механізм потрібно оптимізувати на практиці та врегулювати законодавчо.

За результатами засідання круглого столу підготовлено рекомендації Комітету для подальшої роботи над запропонованим законопроектом.

***

Для довідки:

Запровадження сімейного патронату в Україні було розпочато Партнерством «Кожній дитині» у 2009 році в рамках соціального експерименту. Тоді спільно з органами місцевого самоврядування в м. Бровари Київської області було створено першу в Україні патронатну сім’ю, метою функціонування якої було негайне забезпечення права дитини, що опинилась у складних життєвих обставинах, на сімейне виховання на час подолання кризи або її підготовки до постійного влаштування в інші сімейні форми. У 2010 році до експерименту долучилось м. Біла Церква, а з 6 листопада 2012 р. розпорядженням Голови Київської міської державної адміністрації було розпочато надання послуг сімейного патронату в м. Києві. 


Станом на 2013 рік проект “Сімейний патронат: запровадження кращих практик альтернативного догляду дітей, які тимчасово залишилися без батьківського піклування” реалізовується Партнерством “Кожній дитині” в трьох пілотних територіях: м. Києві, м. Бровари та м. Біла Церква Київської області у співпраці зі Службами у справах дітей Київської міської та Київської обласної державних адміністрацій за підтримки Всесвітнього дитячого фонду (Швеція) та  Міністерства соціальної політики України.

Теги:  сімейний патронат права дитини інтереси дітей законодавство

Статтi на тему
Більше за темою
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ