В Україні стартувала громадянська кампанія «Відкриваємо двері дітям»

20 листопада Партнерство «Кожній дитині» приєдналося до 14 громадських організацій для проведення адвокаційної кампанії "Відкриваємо двері дітям". Її задача – відмовитися від інтернатів і перейти до виховання дітей в умовах сімейного оточення. 

21 листопада 2013

"Відкриваємо двері дітям" впроваджується у 12 країнах Європи, включно з Україною. Кампанія закликає ЄС і уряди європейських країн здійснити перехід від інституційної системи догляду дітей до виховання дітей в сім`ї або в умовах, максимально наближених до сімейних. Головна мета кампанії – консолідація зусиль громадянського суспільства заради впровадження системних змін в соціальній політиці, що призведуть до реформування системи інтернатного виховання.

Завдання кампанії:

1. Підвищити поінформованість суспільства про шкоду і неприйнятність зростання дітей в інтернатах та про існуючі альтернативи.

2. Досягти прогресу в прийнятті політичних рішень і законодавства щодо здійснення переходу від інституційного догляду до системи, яка забезпечує виховання дітей в сімейному середовищі та стимулює розвиток послуг з підтримки дітей і сімей в громадах.

3. Розвинути спроможність фахівців соціальної сфери та неурядових організацій щодо впровадження деінституціалізації.


За словами Василини Дибайло, директора «Партнерства «Кожній дитині»,

Участь у цій кампанії для нас  – безсумнівна. Наша організація робить все можливе для того, щоб кожна дитина могла скористатися своїм правом на сім’ю, а дітей в інтернатних закладах ставало все менше і менше. Для цього, насамперед, потрібні якісні та довгострокові зміни у системі захисту й забезпечення прав дитини. Це, передусім, – не лише боротьба з наслідками, а й профілактика проблем, підтримка сімей у вирішенні й подоланні причин, які ведуть до соціального сирітства, розуміння суспільством шкідливості застарілої інтернатної системи...

Камапнія проводиться під егідою двох організацій - мережі НУО Eurochild та міжнародної благодійної організації «Надія і житло для дітей». Офіційні веб-сайти кампанї – www.openingdoors.eu та www.openingdoors.org.ua. На сьогодні в Україні до кампанії «Відкриваємо двері дітям» долучились 14 провідних громадських організацій, які працюють в інтересах дітей, включно з Партнерством «Кожній дитині». Головним національним партнером став фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» в рамках програми "Сирітству - ні!". Акцію також підтримали представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Ради Європи та Європейського Союзу в Україні.

Теги:  інтереси дітей права дитини інтернатні заклади адвокація

Статтi на тему
Більше за темою
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ