Навчання тренерів з підготовки патронатних вихователів

Партнерство "Кожній дитині" за підтримки Міністерства соціальної політики України оголошує конкурсний відбір тренерів для проведення навчання кандидатів у патронатні вихователі. 

09 червня 2016

Розвиток послуги сімейного патронату в Україні, розробка, апробація та використання комплексної Програми підготовки кандидатів у патронатні вихователі (далі – Програма) впроваджується у рамках проекту "Сімейний патронат: запровадження кращої практики альтернативного догляду дітей, які тимчасово залишилися без батьківського піклування", що реалізується Партнерством "Кожній дитині" за підтримки Всесвітнього дитячого фонду (World Childhood Foundation).


Підготовка тренерів

Мета: підвищення професійної компетентності тренерів, спеціалістів соціальної сфери щодо відбору та проведення навчання для кандидатів у патронатні вихователі.


Підготовка тренерів включає два обов’язкових етапи:


І етап: навчальний:

  • участь у 7-денному тренінгу (варіанти: 7 днів або 5 та 2 дні у м. Києві) щодо проведення тренінгових занять для кандидатів у патронатні вихователі за модулями Програми (орієнтовно перша половина липня 2016 року);

В процесі тренінгу формуються групи тренерів, які закріплюються за пілотною територією для здійснення підготовки кандидатів.

  • проходження супервізій (під час проведення тренінгових занять для кандидатів у патронатні вихователі).

ІІ етап: практичний:

  • проведення групою тренерів, за участю супервізора, підготовки кандидатів у патронатні вихователі у визначеній пілотній території для однієї групи з 5-10 сімей кандидатів.

 

Після проходження всіх етапів підготовки учасник отримує сертифікат тренера.

 

В Україні навчання тренерів з підготовки кандидатів у патронатні вихователі відбувається вперше. Навчання проводитимуть кваліфіковані експерти та досвідчені тренери Партнерства "Кожній дитині".

 

У подальшому тренери, які отримають сертифікат тренера за Програмою підготовки кандидатів у патронатні вихователі зможуть залучатися Партнерством "Кожній дитині" на платній основі.

 

Відбір тренерів

До участі у конкурсному відборі запрошуються досвідчені тренери з усієї України, які мають вищу освіту, досвід соціальної роботи та практичні навички у проведенні тренінгів. Пріоритет у відборі тренерів буде надаватися представникам регіонів, які найближчим часом планують запровадження послуги патронату над дитиною та тренерам з досвідом проведення тренінгів для сімей, кандидатів у ПС, ДБСТ за української версією Програми ПРАЙД.

 

Зацікавлених тренерів просимо надіслати заповнену анкету-заявку до 20 червня 2016 року на електронну адресу training@p4ec.org.ua з поміткою “ТОТ Сімейний патронат”. З відібраними кандидатами на першому етапі можуть бути проведені інтерв’ю (телефоном чи по Skype). Остаточні результати будуть повідомлені усім кандидатам до 30 червня 2016.

Організатори залишають за собою право відмовити в участі у підготовці тренерів за результатами конкурсного відбору та у зв’язку з обмеженою кількістю місць. Анкети, що заповнені не в повному обсязі чи отримані після зазначеної дати, розглядатися не будуть.

 

 

Умови участі у навчанні тренерів:

Організатори забезпечують проведення навчання висококваліфікованими спеціалістами, роздаткові матеріали (тренінгові модулі та робочі зошити), а також проживання та харчування. Витрати на проїзд до м.Києва учасники оплачують самостійно.

 

Контакти:

Ольга Павлик, менеджер тренінгових програм Партнерства "Кожній дитині"

тел.: +38 044 288 29 99, +38 050 330 51 79, ел. пошта: o.pavlyk@p4ec.org.ua.  

 

МБО «Партнерство "Кожній дитині"

а/c 142, м. Київ

04212, Україна

info@p4ec.org.ua

www.p4ec.org.ua

Для довідки


Про послугу "патронат над дитиною":

Відповідно до Закону України від 26.01.2016 № 936-VII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми” передбачено експериментальне запровадження протягом 2016 – 2018 рр. послуги "Патронат над дитиною". Так, у 2016 році, заплановано створення 50 сімей патронатних вихователів.

Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Патронатний вихователь - це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї.

Патронатний вихователь та його помічник мають обов’язково пройти спеціальний курс підготовки.

Сім’я патронатного вихователя - це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.

  

Про розвиток сімейного патронату в Україні:

Послуга вперше запроваджена Партнерством "Кожній дитині" у  2009 році. На сьогодні в Україні діє та фінансується за рахунок коштів місцевих бюджетів 7 патронатних сімей, в тому числі

у Київській області:

м. Бровари - 2 сім’ї; м. Біла Церква - 1 сім’я; м. Узин - 1 сім’я.

м. Київ - 2 сім’ї.

м. Умань Черкаської обл.-1 сім’я.

 

Детальніше:

www.p4ec.org.ua

facebook.com/partnership4everychildUA

Теги:  навчання ТОТ патронат патронатні вихователі тренери

Статтi на тему
Приєднуйтеся
ОТРИМУЙТЕ НОВИНИ